Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van-e itt köztetek valaki,...

Van-e itt köztetek valaki, aki a közelmúltban (elmúlt 3 év) Mo-on donorspermával esett tehetbe? Ha nem itthon, akkor hol és hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Párom genetikai betegsége miatt nem vállaljuk be a babát. Ő azt mondta, ha legalább belőlem egy kicsi, azt biztosan szeretni fogja, és ugyanúgy a gyerekének tekintené. Én először nagyon elleneztem a gondolatot, azt mondtam vagy vérszerint mindkettőnké vagy egyikőnké sem. Megszakad a szívem, hogy nem ő lesz a gyerekem apja -vagy ha mégis, akkor komoly betegséget kockáztatnánk... Ő örökbefogadást nem akar, és a szabályok szerint -van valami kiejtő szabály a tartós betegségekkel kapcsolatban- lehet nem is kaphatnánk gyereket.

Neki ez a donor dolog -úgy tűnt- nem gond, de örökbe nem szívesen fogadna, pláne ha van ilyen lehetőség. Mennyire megoldható ez itthon? Mennyire fog "hasonlítani" a gyerek? Úgy értem mennyire lehet behatárolni, hogy a biológiai apa hasonlítson páromra? Illetve pl. vércsoport azonosságra mennyire figyelnek?

Csak orvosilag szűrt, normális körülmények közötti, anonim dolgok érdekelnek.

(Csak mert láttam volt már itt példa önkéntes, "okosban megoldjuk" donorokra....)



2019. márc. 7. 18:34
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:
84%
Ha könnyen tesztelhető a betegsége, akkor lombikkal is csinálhatjátok, a beültetés előtti vizsgálattal.
2019. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nemnaz. :(
2019. márc. 7. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Brno elég közel van és nagyon jó intézet. Személyes tapasztalatom nincs, de itt csinálnak donor inszeminaciot
2019. márc. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalatom nincsen, de orvosira jártam és amikor tanultunk erről, akkor mondták, hogy fel vannak jegyezve a donorok fő adatai, magasság, bőrszín, szemszín, hajszín stb., és igyekeznek amennyire lehet a leendő szülőhöz hasonló kinézetű donort választani. A vércsoportot nem tudom, de bizonyára az is kérhető.

Emlékszem azt is mondta az előadó, hogy az értelmi képességre nehéz normál szintet meghatározni, de a legtöbb donoruk fiatal egyetemista, szóval úgy veszik, ha egyetemre be tudott kerülni, nagy gond nem lehet vele :).

Szerintem nyugodtan érdeklődjetek egy ilyen központnál, biztosan válaszolnak a kérdéseitekre.

2019. márc. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!