Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha terhes lennék szoptatás...

Ha terhes lennék szoptatás alatt le kell a nagyobbat szoktatni a szopiról?

Figyelt kérdés
2019. márc. 14. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell, de le fog szokni, mert a terheshormont nem szokták szeretni.
2019. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem dehogy kell. En terhesen is szopiztattam a kistesot es a noverem is akkor esett teherbe amikor a kicsi meg anyatejes volt o is szoptatott, hulyeseg higy nem szeretik a terheshormont nemtudom ki mondta ezt az elottem valaszolonak de ez egy ordenare baromsag. Nyugodtan szoliztass
2019. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ.
2019. márc. 14. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem ordenáré baromság, az én gyerekem magától leszokott róla, amikor 3 hónapos terhes voltam. El sem fogadta, mert nem ízlett neki. A védőnőm mondta, hogy ez teljesen természetes, mert nem ízlik neki a terheshormon.

Illene már megtanulni elfogadni a másik véleményét, és ha valamiről meg nem hallottál, akkor meg nézz utána, és emberi stílusban reagálj a hozzászólásokra.

2019. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a dokim anno azt mondta, hogy nem kell. De mikor már 5 hónapos terhes voltam, akkor én úgy döntöttem, hogy szép lassan mégis leszoktatom a szopizásról a fiamat, mert szerettem volna pár hónap szünetet és így 15 hónapos korára kb 4 hét alatt le is szokott. A lányom most 1.5 éves és még szoptatom.

De vannak gyerekek akiket zavar, hogy más íze lesz a tejnek a terhesség alatt, a fiam bármilyen tejet/tejitalt amúgy szívesen ivott mikor elkezdtem vele kóstoltatni.

2019. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sem mindegy, hogy mekkora a baba és hogy csak szoptatod, vagy már rendesen étkezik is.

Amíg csak szoptatsz, addig nem tanácsos teherbe esni. Nagyon megterheli a szervezetet és akár vetélést is okozhat. Ha napközben eszik már és reggel-este kapja a cicit, az nem gond.

2019. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen részleteket nem írtam február 9 én volt 1 éves reggel este van már csak szopi de inkább este, már mindent eszik 6 hónapig csak anyatejes volt még nem biztos, hogy terhes lettem csak próbálkozunk :).
2019. márc. 14. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell


Van ilyan gyerek aki leszokik magától

Van akit nem zavar



Tandem is lehet szoptatni, ha van kedve hozzá az embernek

2019. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, most ugyanígy vagyunk mi is! Egy éves és próbálkozunk. Neked már van peteérésed? Mióta menstruálsz? Mert én még csak egyszer a szülés óta, és az kb januárban volt. Tehát ha összejönne, akkor nem tudnék válaszolni a kérdésre: "mikor volt az utolsó menstruáció?"-illetve igen, de az semmit nem jelentene...
2019. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kell", de mi még úgy tanultuk szülészeten, hogy ajánlatos, hadd fordítsa csak az anya szervezete a szükséges tápanyagokat a magzatra, hiszen a magzat még nem tud máshonnan táplálkozni. A már megszületett gyerek pedig tud, ezért ha nem muszáj, nem kell az anya szervezetét túlterhelni.

Ez már mondjuk tíz éve volt, lehet, hogy azóta változott az álláspont.

2019. márc. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!