Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 éves gyermekem folyamatosan...

7 éves gyermekem folyamatosan kistestvérét nyaggat. Ti figyelembe vennétek?

Figyelt kérdés
Terveben vagy egyébként,csak itt olvastam egy kérdést,és ennek kapcsán érdekelne,hogy ti hasonló helyzetben figyelembe vennétek-e?
2019. márc. 16. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem, de ha egyezik a velemenyunk, annak orulok. Ez nem olyan dolog, amit egy gyereknek kellene eldonteni, nalunk ebbe nincs beleszolasa, majd o eldonti sajat maganal, hogy hany gyereket vallal. Ha nagyon ellene lenne, akkor max. joval tobb figyelmet forditanek erre, es sokszor atbeszelnem vele.
2019. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem,csak azért merült bennem fel,mert ugye egy testvérről van szó,nem arról,hogy 3. vagy 4. kellene,tehát ha én nemet mondok,akkor a gyerekem úgy n ő fel,hogy nem lesz testvére,pedig azt mondják az fontos.

(a kérdés elméleti,én egyke vagyok)

2019. márc. 16. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Biztos hogy nem venném figyelembe, maximum ha nagyon ellene lenne, de mi szeretnénk, akkor átbeszélném vele a dolgot, felkészíteném. De a gyerekvállalás nem olyan dolog amit egy gyerek reálisan át tud látni és valós döntést tud hozni.

Kolléganőm kislánya 9 éves, kb mióta beszélni tud kistestvérért nyaggatja az anyját. Most a párjával összeköltöztek, egy olyan helyre ahol van külön szobája, mert eddig anyukával aludt. Most meggondolta magát, mert milyen jó, hogy van saját szobája... Nah, kb ennyi komolyság van egy gyerek szavában ebben a témakörben. Ha babázni szeretne akkor cuki, hogy van kistesó, ha már a csokin kell osztozkodni, akkor már inkább maradna egyke.

2019. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Ki mondja, hogy fontos?
2019. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem, majd 20 év múlva eldönti , hogy lesz gyereke és ha lesz , akkor hány. Nem is értem valakinek hogy fordul meg ez a fejében, hogy a gyerekei beleszóljanak ilyen kérdésekbe.
2019. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
A döntésben nem venném figyelembe, mivel szerintem nem az ő felelőssége, kompetenciája egy újabb gyermek vállalása, hanem a szülőké. Persze ettől még lehet szépen tálalni felé, a pozitívumokat hangsúlyozva (akár a testvérét, akár az egykeségét) és el lehet mondani szerintem egy 7 évesnek már az ő szintjén röviden az indokaitokat is.
2019. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

És ti miért nem akartok?

Ill. ha tervben van, akkor mire vártok?

Jobb lett volna 2-3 év korkülönbséggel. Remélem, nem a gyereked kamaszkorában akarod a másodikat szülni, mert akkor keveset lehetnek már együtt. Már így is csak hellyel-közzel lesznek játszópajtások, úgy meg gyakorlatilag fölnevelsz két egykét egymás után.

2019. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem venném figyelembe.
2019. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Te akarsz gyereket, vagy ő kistestvért? Ezt a kerdést kellene megválaszolni. Az én véleményem h mindenki magának szül. A kistestvér nem játék a polcról amit viaszateszünk ha nem kell. Ha alarsz gyereket szülj. Magadnak. Nem a már meglévő gyermekednek....
2019. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
A legjobb barátnőmért is folyamatosan nyaggatta a szüleit a nővére. Hazavitték, nézte, nézte, majd kijelentette, hogy et nem jó, nem lehet vele játszani majd ignorálta éveken át xD
2019. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!