Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van olyan hogy az...

Szerintetek van olyan hogy az ondó hatására hamarabb megreped egy tüsző?

Figyelt kérdés
Tegnap este a párommal együtt voltunk, és együttlét után, egész este feküdtem, pihentem. Egyszer kb két órával később egy pukkanást éreztem a jobb petefészkem környékén és éles fájdalmat. Aztán hasonlóan tünetek jelentkeztek mint mikor pé-m van. De addig még van kb 4 napom. Ezért gondoltam hogy az ondó talán lehet hatással a peteérésre. Mot gondoltok?
2019. márc. 26. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hinném,hogy az ondó előrébb hozná a peteérést..
2019. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ondó nem jut ela petefészekig! A petevezetékben várakozik maximum, és ha nem találkozik petesejtel elhal
2019. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Orgazmus elvileg okozhat spontán tüszőrepedést. Az ondó ahogy írták, nem.
2019. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom pont az orgazmus nem vált ki spontán peteérést, az ondó viszont számos kémiai vegyületet (sokak közt, még boldogsághormont is) és hormonokat tartalmaz, ami a hüvelybe jutva, annak dús érhálózatán keresztül felszívódik, és így kihat a női szervezetre. Ezeket már bebizonyították, csak kíváncsi lennék valakinek volt e hasonló észlelése.
2019. márc. 26. 12:40
 5/6 A kérdező kommentje:

Most olvasom a következőket, bemásolom: "Az emberi ondó legérdekesebb összetevői közé tartozik a tüszőérést serkentő hormon (FSH) és a luteinizáló hormon (LH). E két vegyület együttesen vesz részt a női ciklus szabályozásában"

Ógy végülis a kérdésem megválaszolásra lerült! 😊

2019. márc. 26. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha vegigolvastad a cikket, abban le van írva hogy ezt a felvetés két new yorki biológus találta ki, feltételezéd az egész. A cikkben ez is le van írva : "Bármilyen érdekesek az imént ismertetett okfejtések, ma még nem állnak rendelkezésünkre a helytállóságukat alátámasztó perdöntő bizonyítékok."

A magyar cikk 2010-es,az angol 2002es és semmilyen más információ nincs azóta erről... Érdekes.. Persze abban hiszel amiben akarsz, de szerintem ez bullshit

2019. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!