Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Állítólag a csapvízben fogamzá...

Állítólag a csapvízben fogamzásgátló van, akiknek van gyereke, mennyi csapvizet ittatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de belém ült egy ilyen paranoia. Csapvizet iszok évek óta, és remélem, emiatt nem lett semmi bajom.

28F


2019. ápr. 2. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Egek! Ekkora baromságot!

Egyébként 2, mindkettő elsőre összejött és 35 éve szinte csak csapvizet iszok.

2019. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Van, aki azt állítja, hogy már a csapból is migránsozás folyik mostanában. Ebből én semmit sem vettem észre.
2019. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem hülyeség! A víztisztítóban, a hormonokat nem tudják semlegesíteni. És ugye azt tudjuk hogy visszaengedik a tisztított vizet a természetes vizekbe. Budapesten és Magyarország legnagyobb részén, parti szűrésű vizet isznak a lakosok. És mivel már írtam, tisztítással nem tudják semlegesíteni a hormonokat, így lehet hogy amikor megiszol egy pohár vizet, lesz benne hormon. Nyílván nem minden ember érzékeny rá annyira, hogy bajt okozzon. Viszont van a másik véglet, akik 1 éve próbálkoznak és nem tudják hogy miért nem jön a baba. Hát lehet azért nem jön sajnos, mert ő érzékenyebb.
2019. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ezeket találtam:


2011: [link]

2014: [link]

2017: [link]


3 évente jön egy hír...

2019. ápr. 2. 09:59
 5/14 A kérdező kommentje:
#3: akkor valószínű nem kapok hormont a csapvízből, mert az arcszőrzetem továbbra sem akar nőni úgy, ahogy gondoltam volna mondjuk 10 éve.
2019. ápr. 2. 10:00
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Én értem, tudom, mire gondolsz... de nyugi, nincs benne.


Volt egy tanulmány valamikor régen, nem is magyarországon, amiben azt vizsgálták, hogy a szennyvízzel együtt mennyi fogamzásgátló jut ki a természetbe, ennek milyen hatásai vannak, illetve ez az ivóvíztisztítás során mennyire szűrhető ki.

Emlékeim szerint meglehetősen elszigetelt eset volt, valami belvíznél, olyan tónál, ahol nem volt nagy tömegű vízcsere, hogy a (gyógyszeres) szennyvizek hatására a békák nemi megoszlása a női nem felé tolódott... és azóta ez a para megy világszerte, hogy a vizeink tele vannak fogamzásgátlóval.


Megnyugtatlak: nincsenek.

Nem tudom, merre élsz, de az ország jelentős részén az ivóvizet a folyóvizekből biztosítják parti szűréssel, vagy pedig rétegvíz kerül tisztításra. Egyikbe sem nagyon lehet fog.gátló, hiszen a rétegvíz minimum a 2. vízadó rétegből van, a folyóvizek pedig messziről jönnek, nagyon felhígulva, a parti szürés mellé még ha van vegyszeres tisztítás, annak a hatékonysága meglehetősen jó.

Ha gyógyszer lenne benne, akkor ott, ahol tisztítás nélkül fogyasztják (lásd: állatok), bizony komoly problémák lennének... de nincs hír semmiféle ilyen ökológiai katasztrófáról.


Na, most azt hiszem, jól érzem magam, hogy egy troll kérdésre kifejthettem valami tök értelmetlen választ :D

2019. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
3-as vagyok. Meg lehet cáfolni, de én ezt tanultam éveken keresztül, egyetemen.
2019. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ah, de ugye nem akarsz csapvízzel védekezni?!
2019. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
De, mint ahogy fénnyel is akarok táplálkozni, sokkal olcsóbb lenne. Csak más kérdés az, hogy mi az amit akarok és mi az, amit lehet. ;)
2019. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

2 gyerekunk van a parom vilag eleteben csapvizet ivott.

Az első 2 honapra a masodik 1 szexbol fogant. Szóval nyugi...

2019. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!