Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felmondtam, nincs munkám, de...

Felmondtam, nincs munkám, de terhes lettem, most mi lesz?

Figyelt kérdés
Két hete mondtam fel a munkahelyemen. Most kiderült hogy terhes vagyok. De még nincs munkám. Mások voltak ilyen helyzetben?

2019. ápr. 3. 19:59
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ha elmegyek álláskeresőire akkor csak a gyed nem jár, igaz?

Én már nem kapkodom a régi munkahelyem után... Egyszer már terhes voltam és sajnos elment... Folyamatos stressz és cipekedés miatt. Most azért nem fogok puncsolni hogy azonnal elmennék táppénzre.

Nem is érdekel semmi hogy mi fog történni.

Párom jól keres, pénzre nem lesz gondunk, nekem a legeslegfontosabb hogy egészséges legyen a baba!!


Csak nem tudom mi történik ilyenkor.

Hogy lehetne ügyesen csinálni hogy mégse járjak annyira szarul?

2019. ápr. 4. 06:41
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

Sehogy! Sz.rul fogsz jarni mindenkepp!

Csak a gyes es csaladi fog jarni szules utan. Az meg irto keves.

Mivel te leptel ki, munkanelkuli sem jar ugy tudom.

Nem tudsz mit tenni, oarod szepen eltart.

2019. ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Ha az anyagiak nem annyira számítanak, akkor ne törődj semmivel, és ne is kezdj el új munkát keresgélni. Esetleg menj be a helyi családsegítőhöz, hogy milyen alternatív támogatásban részesülhetsz.

Ismerősömék voltak úgy, hogy a csajszi feladta a munkahelyét, mert egyszerűen képtelen volt teherbe esni, pedig elvileg minden klappolt. Utána összejött a bébi egyből...

2019. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%

Mi van a munkaviszony megszüntetése papíron? Közös megegyezés?

Ha úgy igényled az álláskeresési járadékot, hogy szülés napján kapod az ellátást, akkor jár a CSED a minimálbér alapján. És ha tartalékolsz 1 napot a két ellátás közöttre, akkor gyedet is tudsz igényelni.

2019. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Miert hiszi azt mindenki hogy gyereket csak csedbol meg gyedbol lehet vallalni?? Akinek jol keres a parja es van megtakaritas plusszba, annak miert kene terhesen vegig szenvedni? Sose fogom ezt megerteni.. parom keres havi 300-350K-t, es en kapok 39800at. Kepzeljetek el megtudunk elni..
2019. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

" annak miert kene terhesen vegig szenvedni"


Miért gondolod, hogy mindenki szenved terhesen???

Én 37. hétig dolgoztam pultosként. Nem azért, mert éhen haltunk volna, hanem mert imádtam a munkám, és tökéletesen tünetmentes, egészséges terhességem volt. Miért ne dolgoztam volna???


Ne általánosíts!

És azért szokták mondani, mert így kiszolgáltatott lesz egy nő a férjének. Ez egy jó kapcsolatban nem érzékelhető, de sok esetben ezzel visszaél a férfi. Ezért szokták javasolni, hogy úgy vállaljon gyereket mindenki, hogy el is tudja tartani, ha kell.

2019. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%
Párodnak a Gyed?
2019. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
Úgy csináld, ahogy a 14-es írta. Ha párod jogosult, akkor a szülés utáni 169-dik naptól ő is mehet gyedre és dolgozhat mellette!
2019. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nem gondoltam hogy ilyen is van...

Egyébként közös megegyezés van a papíron, de én akartam lejönni, de rendesek voltak és így oldottuk meg.

Valami hivatalos helyen is mindenképp utána fogok járni, mert kicsit nyomaszt a gondolat hogy ennyire a páromra leszünk utalva, bár ő azt mondja hogy ne aggyaljak ezen.

Azért írtam le nektek a kérdésem hogy hátha valaki járt már hasonló cipőben és tud valaki okosat mondani :)

Köszönöm

2019. ápr. 4. 18:47
 20/23 anonim ***** válasza:
72%
Akkor biztosan igényelhetsz álláskeresési támogatást. Csak arra figelj, hogy szülés napján is jogosult legyél, és akkor jár a csed a minimálbér alapján.
2019. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!