Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normál 29 napos ciklusnál...

Normál 29 napos ciklusnál létezik késői peteérés?

Figyelt kérdés

A párommal múlthét pénteken voltunk együtt (03.29.), szombaton (03.30.) kellett volna megjönnie,csak hogy azóta semmi jele nincs! A tesztek nyilván negatívak (még).


A kérdésem az, hogy létezik szabályos 29 napos ciklusnál, hogy ennyire későn legyen peteérésem?? :O Persze olvastam, hogy előfordulhat akár orgazmus hatására is! Megtörtént esetleg valakivel?



#teherbeesés #normál ciklusnál
2019. ápr. 5. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,nekem is későiből született a kislányom normál,28 napos cuiklusnál.
2019. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, mivel nem gép vagy, hiába vannak pontos ciklusaid ha egyszer valami miatt csúszik. Nekem pl egy bölcsességfog miatt lett a mindig 30 napos ciklusaim mellett abban a hónapban amikor terhes lettem a kisebbik fiammal 24. napi ovulációm.
2019. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Orgazmus hatására nem lehet peteérés.

Viszont nem vagy egy gép, így bármikor előfordulhat, hogy épp nem 29 napos a ciklusod, hanem pont kitolódik. A (végül nem bekövetkező) vérzés első napjától visszaszámolva általában 10-16 nappal van a peteérés. Ennél rövidebb idő (luteális fázis) esetén valószínűleg nem vagy termékeny, mert a méhnyálkahártya nem tud annyira megduzzadni, hogy befogadja és nevelje a magzatot.

Tehát a konkrét esetben elvileg lehetséges, hogy 28-29-én volt peteérésed, de emiatt eleve késett volna min. 8-9 napot.


Eddig tartott a biológián alapuló rész, a többi csak saját találgatás, mert sajnos tudományosan bizonyítva nem tudom lehetséges-e, de én azt tapasztaltam (gondolom), hogy ezt a luteális fázist is meg tudja nyújtani a stressz, vagy az együttlét (?), mert a szervezet tovább tartja fenn ezt az állapotot, hátha "összejön valami".

2019. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!