Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire kell titkolni egy...

Mennyire kell titkolni egy munkahelyen manapság, a gyermekvállalási terveinket? Mennyire nyűg egy kismama egy vállalkozónak? (mármint anyagilag)?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 16. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Egy kis cégnek sajnos rossz, főleg ha táppénzre mész, annak a harmadát ők fizetik az àllamnak. Ettől függetlenül te ne érezd magad rosszul, akinek alkalmazottai vannak, ezt vállalnia kell. Úgy lehetsz korrekt, ha nem mész pl indokolatlanul táppénzre. Vagy akkor szólnék, ha mondjuk a főnököm egy 5 éves projektet tervez velem amihez komoly betanulás kell, és úgy ézerném hogy bízhatok benne. Szóval kölcsönösen legyünk tekintettel egymásra, de egy átlagos munkahelyen semmiképp nem szólnék. Az asszisztens nagyon kellemetlen ügy, ő nem orvos, rá nem hiszem hogy vonatkozik titoktartás. Ragaszkodsz az orvoshoz?
2019. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%

Meg a tappenzed 15%at is fizetheti a munkaltatod, ki sem rughat, mast se vehet fel csak 2-3evre, rohadt nagy nyug lenne nekem, mint munkaltatonak, le lehet pontozni, de inkabb megvallnek az illetotol.


Allami szferaban lehet mas a helyzet, ott talan angyobb cegekrol, multikrol van szo, talan ott nem kell annyira titkolni, bar kinek mi koze hozza, ez intim dolog, no meg ha nem jon ossze, jonnek a kellemetlen kerdeseikkel a kollegak...

2019. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az asszisztensre is vonatkozik a titoktartás, de hát nem tudom ki tartja ezt be manapság.

Én biztosan betartanám, de ki tudja.

Hát igen sajnos tényleg furcsa világ van.

Pároméknál 3 nő ment el egyszerre szülni, de a főnöknek semmi problémája és továbbra is csak valamiért csak nőket vesz fel dolgozni. Van ilyen is ..de hát igen, sajnos ilyen világ van.

Azért ez ellen tehetne valamit a kormány...

Így az embernek elmegy a kedve a gyermekvállalástól..

2019. ápr. 16. 11:34
 14/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk valljuk be szerintem nagyon sok nő azért is szül egyre idősebben mert nem vágynak erre a macerára a munkahelyekkel..pont amikor legjobban kellene a pénz akkor kell félniük a legjobban.

Elszomorít ha ilyenekre gondolok.

2019. ápr. 16. 11:37
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

En ezt nem ertem: "és ugye az orvos kérdezgetett a terveinkről"

Mi koze hozza? Majd jon a baba, amikor jonni akar.

Mondjuk, ha egy vallalkozo ennyire fel ettol, akkor ne vegyen fol 45 ev alatti not dolgozni.

2019. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
a nőgyógyászok mindig felteszik ezt a kérdést...vagy nem tudom , hogy más is tapasztalja ezt de engem már 10 éve kérdezgetnek , hogy babát mikor tervezünk pedig nem egy nőgyógyásznál voltam már.
2019. ápr. 16. 11:55
 17/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell titkolni. Minden épeszű ember tudja, hogy ha van egy fiatal nő munkavállalója az előbb-utóbb gyereket akar. Ha ez gondot okoz neki hiába titkolózol, úgysem vesz fel. A kismama a vállalkozónak igen nagy nyűg, helyettesítő munkaerőt kell keresnie, csomó szabadságot kiadnia, ha beteg a gyerek táppénzt fizetnie. Nagyon meg kell becsülni az olyan munkahelyet, ahol ezt elfogadják.
2019. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

hát igen meg kell becsülni , de ha jobban belegondolunk akkor ennek teljesen természetesnek kellene lennie és valahogy védeni kellene a nőket és a munkahelyeket is. Nekem teljesen elmegy a kedvem ilyenkor attól, hogy mostanában gyermeket vállaljak. Mondjuk ha az ember tud végig dolgozni akkor ez nem olyan nagy probléma talán.

Vagy én nem tudom hogy van ez.

2019. ápr. 16. 12:03
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

ha beteg a gyerek táppénzt fizetnie


hát pont nem, mert gyáp esetén nincs se betszabi, se tp-hozzájárulás, ez az egy tp, ami nem kerül pénzbe a mtatónak.

2019. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%
Soha ne foglalkozz azzal mi van a hellyel ahol dolgozol,mert a te életed,azt csinálsz amit akarsz,kit érdekel mit gondol erről a munkáltatód,főnököd,akárki ? ? Kit érdekel hogy ő milyen pénzekben álmodik a 60 alkalmazottjával,és ezáltal milyen helyre mehet nyaralni,meg milyen új kocsit tud venni ? Neki a lényeg,hogy az emberek dolgozzanak.Neked meg az a lényeg hogy ne bábu legyél,hanem legyen saját életed is.Nem tetszik valakinek ? Akkor szevasz-tavasz,nem rabszolgatársadalomban élünk basssza meg.
2019. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!