Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mélyen tapadó méhlepény...

Mélyen tapadó méhlepény ikerterhességnél. Minden rendben volt aztán? Kérlek osszátok meg a tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

Hétfőn hajnalban vérzést vettem észre, azonnal kórház. Babákkal minden rendben volt, az egyik méhlepény 1 cmre van a mehszájtól. Azt mondta az orvosom ez okozta a vérzést. Aznap elmúlt, utána szerdáig barnás volt, csütörtökön hazajöhettem. Most fekszem egész nap, csak a lakásban mozgok, mosdó, tudolás, evés.

Szerintetek rendben lesz minden? Az orvos nyugtatott, hogy feljebb húzódik majd a méhlepény. Aki így járt, végig feküdni kellett egész nap? Megoldunk mindent, a babák az elsők, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2019. ápr. 27. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Hány hetes vagy?


Nekem a 26. Heten meg mindkét méhlepény rajta volt a mehszajon ott értek össze.


A 30. Hetre mindkettő arrébb húzódott.


Pihenj sokat, ne emelgess, semmi sport, semmi szex (nekem ezek voltak az utasítások)


Két hetesek a fiaim.

2019. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
13 hetesen vereztem be szintén ikrekkel ugyanilyen -okból. Nekem egy hónapig volt szigorú agynyugalom, utána csak sok pihenés. 34 hétre jöttek. Az a baba sajnos beteg lett, akinek mélyen fekvő volt a lepénye és vérzett is. A legtöbb orvosok szerint nincs összefüggés a betegség (agyi rendellenességek) és a vérzés között. Egy radiológus szerint viszont akkor szenvedett agykárosodást és ennek következtében már nem megfelelően fejlődött tovább az agya. Nem tudjuk, hogy kinek van igaza. De rengeteg anyukát ismerek, akiknek ugyanígy bevérzett a lepénye és mindenhol makkegészséges gyerek született.
2019. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez lemaradt 15 hetes vagyok.

A teljes ágynyugalmat is is ilyen szigorúan vettétek? Én tényleg egész nap fekszem. Azt se tudom az erkélyünkre kimehetek-e 10 percre kicsit kiülni. Tudom hülyeség, de nem akarok semmivel ártani.

2019. ápr. 27. 15:35
 4/8 A kérdező kommentje:
És még egy dolog, bocsánat. Az normális, hogy sokszor ha felállok, olyan, mintha egy láda lenne lent a hasamban, úgy húz egy pár pillanatig. Csak a méh növekedése?
2019. ápr. 27. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok, nekem nem volt agynyugalom. Em itthon voltam a kusfiammal, vele jöttem, mentem, de ezt az orvossal beszéld át
2019. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Én egy hónapig tényleg csak feküdtem. Az orvosom a lelkemre kötötte. Kórházban is voltam egy hétig, onnan saját felelősségre jöttem haza, de az orvosom megesketett, hogy semmit nem csinálok itthon. Amikor már messzebb volt a lepény és nem volt gond, lazított a szigoron. Velem is itthon volt a nagytesó, de majdnem végig a férjem is, pont akkor vette ki az előző évi felgyűlt szabiit. Fekve játszottunk, olvastam sokat neki. Ezt az orvosoddal beszéld meg.

2019. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1, nekem mondjuk nem volt verzesre, csak rossz helyem voltak a lepenyek
2019. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, igazából nekem is annyi a napom, hogy mosdóba kimegyek, eszek, maximum 5 percre kiülök az erkélyre friss levegőt szívni, de ennyi. Azt mondjuk nem tudom, hogy ebbe hogy fér bele, hogy közben mennem kell orvoshoz, oda nyilván le kell mennem a lakásból.
2019. ápr. 28. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!