Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit szóltok az otthoni szüléshez?

Mit szóltok az otthoni szüléshez?

Figyelt kérdés
A mellette és ellenérveket szeretném hallani,vagy aki már szült otthon,meg-e bánta. Párommal ugy döntöttünk,hogy szeretnénk ha kivitelezhetö lesz,hogy otthon legyen a szülés, a család jelenlátáben. Válaszokat elöre is köszönöm nagyon szépen

2019. máj. 4. 23:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
En csak max attol felnek hogy fellep valami komplikacio akkor mit csinalnak? Egy korhazban meg is csak tobb lehetoseg van mint otthon! Amugy nem vagyok ellene, inkabb azt mondanam felek ez miatt tole!
2019. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok ellene, de nekem sajnos a harmadik teljesen jól haladó szulesem közben komplikáció lépett fel, perceken belül elaltattak, megcsaszaroztak.

Az orvosok azt mondták, en és a kicsi élete is perceken múlott, szerencse, hogy nem otthon ért minket.

Hálás vagyok, hogy egészséges a kisfiam.

2019. máj. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%

A család dolog nekem nem tetszik... Nem akarom sokkolni őket, ők pedig fájdalmak közt ne okoskodjanak nekem vagy ájuljanak el, illetve ugye ha bármi közbejön...

A megszokott környezet viszont 1 vagy 2 emberrel, anyukával, nővérrel, de akár férfival is, a lényeg, hogy akarjon ott lenni és főleg bírja is, na ez a része azért jól hangzik.

2019. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Felelőtlenségnek tartom. Nem a te kényelmed az elsődleges, hanem a baba egészsége. A szülés pedig nem olyan családi esemény, hogy nagyközönség előtt csinálja végig az ember.
2019. máj. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

A világ egyik legnagyobb felelőtlensége! Simán kiskorú veszélyeztetése!

Én, ha valaki szándékosan otthon szül el is venném tőle a babát.

Rengeteg komplikáció adódhat és vagy csak a baba vagy az anyuka vagy mindkettő meg is halhat, miért kell ezt kockáztatni? Hány olyan eset van, ahol menet közben lesz baj és azonnal császár kell - nem kell messzire menni az ilyen történetekért!

Vagy csak szimplán szana-szét szakadsz, ki stoppol össze? A nénikéd, mert hát olyan szép takarót is varrt a babának? 1000 ellenérv van, mellette egyet sem tudnék felhozni!

2019. máj. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az 5ossel. Alig ismerek olyan embert akit nem kellett varrni. Mennyivel egyszerűbb hogy ott gyorsan megcsinálják a kórházba mint az hogy szakadtan szaladsz be a kórházba közben még talán súlyosabbá is téve. Ha valami baj lesz veled vagy a babával legalább 15 perc mire kiér a mentő ilyenkor még egy perc is sok. Most volt egy barátnőm párjának az unokatesójának horror szülése úgy hogy egészséges volt, addig a pillanatig jó volt minden. Ha nincs ott az orvos valószínűleg a gyerek meghalt volna.
2019. máj. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Hogy nem élne a gyerekem, ha én annyira felelőtlen vagyok, hogy bevállalom egy 100% komplikációmentes terhességre, 29 éves Fit anyukakent.
2019. máj. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Jah, aztán fel is moshatsz magad után, miután összeszülted a kanapét.
2019. máj. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
A Mindenholjó bábapraxis szokott tartani teadélutánokat, ahol az otthonszülés a téma. Jobb lenne ott tájékozódnod. Az otthonszülés egy teljesen más gondolkodás, mint a kórházi. De szerintem ha Te biztos lennél benne, hogy az otthonszülés az utad, nem itt kérdeznél.
2019. máj. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Én nem vállalnám.

És ha szabályozzák, másnak is csak úgy engedném, hogy nincs joga perelni a közreműködő szakembereket, ha valami történik és nincs lehetőség a beavatkozásra (nyilván a Gerébhez hasonló szakmai hiba más dolog).

2019. máj. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!