Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Yasminelle fogamzásgátló...

Yasminelle fogamzásgátló abbahagyása után mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, lassan 10 éve szedek Yasminelle fogamzásgátlót. Most tervezem a gyógyszer abbahagyását, mert kisbabát szeretnénk. Érdekelne mások tapasztalata, hogy a gyógyszer abbahagyása után mikorra várható az első "rendes" menstruáció és onnantól körülbelül mennyi idő múlva várható a teherbeesés?

2019. máj. 17. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 évig szedtem ezt a fogamzásgátlót. Nekem egyből beállt a ciklusom 28 majd később 26 napra. Hogy mikor várhato a baba az sok mindentől függ. Nekem pl 2 évvel utána se sikerült, lombikra járunk.
2019. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

5 évig szedtem bogyót, abbahagytam, első hónapban 29 napra megjött természetesen, második hónapban már nem jött meg a kisfiam miatt, aki szeptemberre érkezik.

24N

2019. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

4 evig szedtem a Yasminellet, ami az altalam fogyasztott etelekkel kozosen pcos-t hozott ki nalam, 1 evig meg se jott, Norcolut+Clostyval akarta egy okos orvos helyreaitani a ciklusom, ami pcos-nal sok esetben meg tobb cisztat csinal, a Norcoluttol meg meg vekonyabb mehnyalkahartyam lett.


Atkerultem egy masik orvoshoz, az nem talalt semmit (??), majd mikor visszamentem volna hozza, epp nem volt idopont, igy egy masik orvoshoz kerultem, aki megnezett rendesen ultrahanggal, elmondta, hogy ez a sok ciszta pcos, es osszefugg az inzulinrezisztenciaval. Feher cukor, feher liszt, es adalekanyagmentes dietat+ sportot javasolt, elmentem aviva tornara (hormontorna), 3 honap mulva megjott, azonnal rendszeres lett, ra ujabb 2 honapra egyetlen ciszta sem volt az ultrahangos kontrollon, es azota sem. 6 ev telt el azota. 4 eve dontottunk a gyermekvallalas mellett, osszejott az elso honapban.


Az elotte levo idoben hastancoltam, es ha kesett a menzeszem, csak avivaztam, es az 72 oran belul minden egyes alkalommal meghozta (tobbszor elofordult, hogy kesett).


Barmikor osszejohet ugy a baba, akar azonnal a fogamzasgatlo leteveset kovetoen, de ha nem jon meg tobb honapig, annak mindenkepp erdemes utanajarni endokrinologussal, mert a nogyogyaszok tobbsege sajnos csak tuneti kezelest ir fel, ez nemcsak sajat tapasztalat, sokaktol hallottam mar ezt.

2019. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 évig szedtem,abbahagytam,kivártuk a 3 hónapot,es elsőre teherbe estem.
2019. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!