Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit kérdezzünk az orvostól...

Mit kérdezzünk az orvostól (babatervezés)?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk a párommal és úgy gondoltam, hogy jó ötlet, hogy elmegyünk az orvoshoz mindketten.

Szeretném megérdeklődni, hogy milyen étrendkiegészítőt ajánl illetve mire cserélhetem le a mostanit.

Mire lenne érdemes még rákérdezni?



2019. máj. 20. 14:47
 1/10 Fiatallányka ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell még különösebb kérsésekkel bombáznotok.

Kéej egy rákszűrést és egy ultrahangot, hogy tudd hogy az egészségeddel minden rendben van a babavállaláshoz!

40 hkm

2019. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanez nálunk is.

Utólag viccesnek fogod tartani, hogy a párodat is vinni akartad. :)

Semmi extra nem kell még ilyenkor.


Elmész a nőgyógyászodhoz, megvizsgál: kézzel, UH, rákszűrés, vagyis a szokásos.

A terhesvitaminokra legyintett, egyek zöldséget/gyümölcsöt.

Fogamzásgátló után, és mert amúgy is javasolt, ő is javasolt folsavat szedni, de mást nem.


Vérvételre és vizeletvizsgálatra én a háziorvosomhoz megyek (persze jelezve, hogy mi a terv, majd ők tudják mit érdemes még nézni).


Bejelnetkeztem fogorvoshoz, bár panaszom nincs, de egy fogkő leszedés és egy kontroll nem árt, derüljön ki most ha valamelyik fogammal baj van/lehet, ne akkor ha már 'alien' jelen. ;)


kb ennyi szerintem.

2019. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Kedves utolso, mar miert is lenne “vicces” a parjat is megvizsgaltatni? Nem mindig a noben keresendo a meddoseg oka.
2019. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

"Kedves utolso, mar miert is lenne “vicces” a parjat is megvizsgaltatni? Nem mindig a noben keresendo a meddoseg oka."


Olvasd már el a kérdést!

Elöször is SZÓ sincs meddöségröl!

Másodszor egy NÖGYÓGYÁSZ nem fogja a FÉRFI partnert semmi esetben sem vizsgálni!

2019. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Háziorvosról van szó. Itt van elviekben egy terhességet megelőző országos gondozó program amiért remélem nem néz rám furcsán a doki, hogy benézünk hozzá.
2019. máj. 20. 16:39
 6/10 Fiatallányka ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg a háziorvos fel van készülve leendő szülők látogatására, biztos részletes felvilágosítást ad.

És a beszélgetés közben felmerülő kérdéseket is tudjátok tisztázni.

Sok szerencsét és mielőbbi babavárást kívánok! ☺️

2019. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én felkerestem anno a háziorvost, egy vérképet és egy nőgyógyászati rutint javasolt. A nőgyógyász pedig nekem is annyit mondott a vitaminokra, hogy ártani nem árt, de nem feltétlenül muszáj.
2019. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Második vagyok.

Sorry, nőgyógyászra gondoltam egyből én is, oda pedig egyelőre 'apa' felesleges.

Mivel most kezditek a baba projektek, egyelőre szerintem felesleges jobban beleméllyedni, elég akkor ha esetleg 1év alatt se jönne össze.

Nem akartam senkit megbántani, nem is szoktam kommentelni, de mivel ugyanaz au élethelyzetünk a kérdezővel, így segíteni szerettem volna a saját talasztalatommal, de szépen le lettem pontozva. Remélem aki pontozgat most kielégítette frusztrációit.

Kérdező, sok sikert, jó babavárást! :)

2019. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenáron rá szeretnél készülni, kérj egy hormonprofilt. Ha valamelyik értéked nem stimmelne, még a tervezéskor tudják kezelni.
2019. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igazából néhány kérdést tettem fel, de inkább az orvos kérdezett. Vérnyomást és súlyt mért, illetve adott beutalót vérvételre.

2019. máj. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!