Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Apranaxot miért nem lehet...

Apranaxot miért nem lehet bevenni babatervezés esetén?

Figyelt kérdés
Az van a betegtájékoztatóban, hogy: Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével?
2018. júl. 25. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:

"Termékenység

Más nem-szteroid gyulladásgátlókhoz hasonlóan az Apranax is csökkentheti a nők termékenységét és alkalmazása nem javasolt olyan nők számára, akik teherbe kívánnak esni. Olyan nők esetében, akiknek nehézségeik vannak a teherbeeséssel, vagy akik meddőség miatti kivizsgálás alatt állnak, az Apranax filmtablettával végzett kezelés felfüggesztése megfontolandó.

Terhesség

Fogamzáskor, vagy a terhesség első hat hónapjában kizárólag akkor és addig alkalmazható, ha azt a kezelőorvos feltétlenül szükségesnek tartja. A lehető legalacsonyabb dózist a lehető legrövidebb ideig kell alkalmazni. A terhesség utolsó három hónapjában nem alkalmazható.

Szoptatás

Az anyatejbe átjut, alkalmazása a szoptatás időszakában nem javasolt."


[link]

2018. júl. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony! Jól írja az első válaszoló!

Nekem pl menstruáció idején, ha beveszek egyet még a vérzésemet is elállítja! Így nem szedem csak, ha nagyon muszáj!

2018. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Uhhh


Bocs az off miatt, de pl én erre nem gondoltam..


Végig szedtem, amikor prőbálkoztunk, és kellett 5 hó mire összejött

( pedig van peteérésem mindig.. És a férjem is vokt soerma/ondó vizsgálaton, nála is ok volt minden..)

2 naponta voltunk együtt

Persz ez a normál időben benne van..de akár lehetett volna hamarabb is, ha nem szedem.

Sajnos erős menstruációs fájdalmam van , arra szedtem..

/ a szülés kb meg se kottyant.. Talán 4 fájást ítéltem olyannak, amit azért kihagytam volna/

2018. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem a peteérés borzasztóan fáj. Remegés, hányinger, jobb oldali fájdalom amit leírni nem lehet. És ez minden hónapban. Olvastam, hogy az Apranax jó rá, de megkapta a szememet, hogy nem szedhetem, mert babatéma van. Másfél éve nem akar jönni...(közben volt egy vetélés) De már nagyon fáj, és a nődokim azt mondta, hogy vagy terhesség, vagy fogamzásgátló.

De akkor nem kockáztatom meg. Valahol azt olvastam, hogy megemeli a születési rendellenesség kockázatát. Ez igaz?

2018. júl. 25. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!