Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 41 évesen, kissé magas AMH,...

41 évesen, kissé magas AMH, enyhe pajzsmirigyalulműködés. Szerintetek van esély, hogy mielőbb baba lehessen természetes úton?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 41 éves nő vagyok és még csak most tervezzük az első babát. A hormonjaim jók, a menstruációm rendszeres. Az átjárhatósági vizsgálat szerint mindkét petevezető átjárható, bár a vizsgálat eléggé fájt. Az AMH értéke 5,43 ami kívül esik a referenciatartományon. Nem tudom, ez jelenthet-e problémát, kicsit aggódom emiatt. A párom spermaeredménye is jó.

Enyhe pajzsmirigyalulműködésem van (nem Hashimoto), amelyre az endokrinológus napi negyed tablettát írt fel. Mellette még iszom a galajteát is, hátha segít. Ez első hónapunk eredménytelennek bizonyult, ma jött meg.

Szerintetek milyen esélyeink vannak? Nektek mennyi idő után sikerült hasonló paraméterek mellett? Mi úgy tervezzük, hogy ha 3 hónapig nincs eredmény, akkor stimulálás, bár azt olvastam, hogy ilyen AMH mellett túlstimulálás áll fenn, ami veszélyes lehet. Nagyon várom a válaszaitokat.



2019. jún. 3. 09:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen ilyen magas amh nekem pco-ra utalna. (Nekem 34 évesen 4 volt, és azt mondták, amiatt ilyen magas). Nem találtak semmit ebben az irányban? Szerintem a 3 hónap egy reális határ, ennyi próbát még megér.
2019. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

TSH-d mennyi?

FSH-d mennyi?

Mennyi hormont szedsz?

PCOS-t kizárták?

Inzulin, cukor rendben?

Olvastam egy cikket, hogy hasonló cipőben járók DHEA-t szednek.


[link]


És van ez a cikk az AMH-ról.


anti_muller_hormon_mint_a_meddoseg_laboratoriumi_kivizsgalasanak_kulcsmolekulaja



[link]

2019. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

Újra a cikk az AMH-ról, mert látom elcsesződött



[link]

2019. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első hogy érted azt, hogy "ennyi próbát még megér"?

Holnapra megnézem a leleteimen amiket mondtatok és megírom. Hormont nem szedek, kivéve az L-thyroxint, minden reggel negyedet, plusz a tea. PCOS-t nem néztek külön, a dokim azt mondta az átjárhatóságinál, hogy minden oké és az AMH után azt mondta, lehet próbálkozni. Inzulint és cukrot nem néztek. Viszont az AMH a Centrumlabnál készült - amit linket átküldtél és ott ezek az tartományok.


Referencia tartomány


Ffi, 18év-: 0,73-16,05 ng/ml

Nõ, 45év-: 0,01-1,15 ng/ml

Nõ, 40év-45év: 0,01-3,27 ng/ml

Nõ, 35év-40év: 0,03-7,15 ng/ml

Nõ, 30év-35év: 0,07-7,35 ng/ml

Nõ, 25év-30év: 0,17-7,37 ng/ml

Nõ, 18év-25év: 0,96-13,34 ng/ml

2019. jún. 3. 10:37
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
A referenciatartomány nem mérvadó. Nem néztek pcos-t, ir-t, tulajdonképpen akkor pont a lényeget nem nézték. Az "ennyi próbát megér-t pont úgy értettem, ahogy szerintem érteni lehet. Adjatok neki egy esélyt, de ne sokat, mert elmegy az idő. Igen, 41 évesen nagyobb esély van rá, hogy nem sikerül spontán, mint hogy igen.
2019. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Oké, akkor úgy értettem ahogyan Te is gondolod. Nem akarunk sokat várni, hiszen tényleg nincs már mire.

Nem értem miért nem nézi nekem a nőgyógyászom az inzulint és a PCOS-t. Pedig elég alaposan vizsgál, lehet, hogy kérnem kéne? Eddig mindenre azt mondta, hogy rendben van.

2019. jún. 3. 12:44
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá szerintem. Mondjuk a PCOS elvileg a 3. és 21 napi hormonsorból, valamint (ha ténylegesen cisztás lenne petefészked, nem csak a "szindróma" állna fenn) ultrahangból kiderült volna. Az IR-t szerintem erdemes lenne megnézetni akár magánúton is, ha a doki nem adna beutalót, mert az nagyon befolyasolhatja a peteérést és a terhesseg megmaradását is.


A kérdésedben írod a túlstimulálás veszélyét, az valóban fennáll, de elvileg végigkövetik ultrahanggal a ciklusodat, szóval az elvileg időben kiderülne.


(Amúgy nekem 34 és 37 évesen sikerült teherbeesnem, inszeminációval mindkettőször. Ir és pcos vagyok, 4es AMH, pajzsmirigyem rendben van.)

2019. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én is belinkeltem a Centrumlabos referencia határokat, eszerint tavaly még okés volt az 5.3


Új kérdéseim merültek fel, mert láthatóan a dokid hanyag.

Hány mcg Letroxot szedsz?


Mennyi az FSH, TSH, T3, T4, reverz T3 (nem nézik TB-re), aTPO, aTG (írtad nem vagy Hashimotós, mi alapján zártak ki?), kortizol (5 pontos nyálteszt ez sem fog menni TB-re) , vas, ferritin, folsav, B12-vitamin, D-vitamin?


Minimum 3 pontos vércukor, inzulin?


DHEA, ATCH lett nézve?


Hasi vagy hüvelyi ultrahang a PCOS kizárására?

Pajzsmirigy ultrahang?


A hormonrendszer rendkívül bonyolult, ha egy hormon borul, borul az összes. A pajzsmirigy hormonok létfontosságúak, ha enyhe alulműködést állapítottak meg ( ezek utan képzelem mennyire lehet enyhe), akkor is csúnyán borulhat a többi hormon.


Keress másik orvost, aki lelkiismeretesen kivizsgál, mert ez egy baĺfasz és kifutsz az időből!

2019. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Bocsi hány mcg L-thyroxint? Mindegy amúgy, mert a hatóanyag ugyan az.

Bár a szintetikus T4 hormonok között a legjobb a Syntroxine lágy kapszula.

Ezekben a tablettákban a vivőanyagok okozhatnak mellékhatást.

2019. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Hű, ennyi kérdésre nem tudok válaszolni most, mert nincs nálam a lelet. Holnapra megnézem.

A Hashimoto-t vérvétellel nézték meg, még évekkel ezelőtt. (Akkor még nem babatervezés miatt.)Ez már több oldalról meg lett vizsgálva, mindannyiszor enyhe alulműködés volt. Igazából csak a babavállalás miatt kellene helyretenni, egyébként mindenki azt mondta, hogy nem szükséges hozzányúlni, mert nem okoz durva tüneteket. Nem vagyok elhízva stb.

Magándokim van és minden vizsgálatkor hüvelyi ultrahangot végez és eddig nem mondta, hogy gond lenne. Az endokrinológus az eddigi leletek alapján javasolta a negyed L-thyroxint. E mellé elkezdtem szedni a Gravidát és D-vitamint. Kb. 3 hét múlva esedékes az újabb (6 hét) vérvétel, hogy mennyire változik a pajzsmirigyérték.

DHEA, ATCH nem lett nézve, cukor sem.

2019. jún. 3. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!