Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy ennek a vérvételnek volt e értelme?

Figyelt kérdés
Hormon vizsgàlat ciklus 19. Napján voltam tegnap. Általában 22-24 nap körül van peteérésem, ha van egyáltalán. Enyhe alhasi görcs, enyhe cici duzzadás, átlátszó nyúlós folyás amit ilyenkor tapasztalok. Ciklus 18-21 ig kellett mennem vérvizsgàlatra, hormonsor , inzulinrezisztencia , ösztrogèn, progeszterin, szóval mindent . 35-40 naposak a ciklusaim. Ha van egyàltalán ovum akkor még csak pár nap múlva lesz. Így is kiértékelhető lesz az eredmèny?Mèhemben 2 endo, mindkét petefészkemben 2 -2 endo van.

#menstruációs zavar #endometriózis #peteérés probléma #progeszterin probléma
2019. jún. 15. 09:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Menstruàcióm iszonyat fájdalmakkal jàr, műtöttek kiújúlt. Most orvost vàltottam aki endokrinolugus ès nőgyógyász. Nagyon szeretnèk már normális kezelèst, normàlis menstruàciót. Előző endokrinolugus 0,5 TSH ból csinâlt 0,1 et. Most bízom hogy jobb lesz
2019. jún. 15. 10:00
 2/4 anonim ***** válasza:

A ciklus 21. napi vérvételnek igazából a peteérést követő 7. napon van értelme. Azért mondják 21. napinak, mert az átlag 14+7hez képest mondják. Legtöbbször középidőben van peteérés. De ha tudod mikor van, akkor ahhoz képest érdemes elmenni erre.

A 0.1es Tsh-val nincs gond ha kapsz T3 pótlást is.

2019. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még peteérés követés nem volt, ez a vér eredményem után fog kezelni meg további vizsgálat. Én gondolom csak akkor hogy később lehet az ovum a tünetek miatt , de gondolom az endometriozisok is be zavarnak. Előző kapcsolatomból egy évig nem lett baba, igaz nem néztem semmit sem csak nem védekeztünk, akkor viszont 40-60 napos ciklusaim voltak akkor Letrox ot kaptam, most nem szedem 7 hónapja beállt erre ciklusra , én még ezt is sokkalom, anno 30 naposak voltak napra pontosan.
2019. jún. 15. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A jó endokrinológus nem elégszik meg a jó TSH eredménnyel, hanem komplexebben nézi a többivel együtt és a testi tünetek is számítanak.

Nekem akkor jött vissza a peteérésem, hogy a elkezdtük a T3 pótlást is, a Letrox mellé.

De persze a lényeg h bízz a saját dokidban.

2019. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!