Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek ennyire a terhességtől? Van valaki aki hasonló problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
A párommal óvszerrel védekeztünk, már akkor is nagyon féltem a teherbeeséstől. 3 hónapja NORIEL fogamzásgátlót szedek és betegesen tartok attól hogy terhes lehetek. Tisztában vagyok minden dologgal, hogy nincs peteérés stb.. de állandóan erre gondolok, nem hagy nyugodni a gondolat, de nem csinálhatok folyton teszteket. Kezdek aggódni hogy ez csak rosszabb lesz a későbbiekben és fogalmam sincs hogy mit csináljak.
2019. jún. 24. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem értelek. Mi évekig gumival védekeztünk és soha nem lettem terhes. Ha észrevettük volna, hogy kiszakad vagy akármi, még ott van az esemény utáni lehetősége.

Ha parázol, akkor gumi+foggátló. Ha úgyis összejönne egy gyerek csodával határos módon, akkor azt hagyni is kell megszületni :D

2019. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem magam. Igen értem én ezt a gumis dolgot, teljesen igazad van, de mi már nem használunk azt.
2019. jún. 24. 20:32
 3/7 Fiatallányka ***** válasza:
92%

Remélem nem érted félre és ebben semmi szégyellni való nincs, de szerintem fel kellene keresned egy szakembert.

Ez sajnos egyáltalán nem normális, hogy 99%os védekezés mellett teszteket csinálsz, stb.

Keress egy jó pszichológust aki tud segíteni! ☺️

2019. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Voltál már terhes ? Vagy mi állhat ennek a hátterében? Hány éves vagy ? Hány éve élsz nemi életet? Azért a mai fogamzásgátlók igen megbízhatóak. Mindig hallani hogy valaki fogamzásgátló mellett lett terhes de azért ez nem mindennapi. Főleg ha előírás szerint szeded.
2019. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha nagyon nagyon ritka esetben is, fogamzásgátló mellett véletlen megfogannál, még mindig ott van az abortusz. Nem kockázatmentes, de még mindig jobb, mint úgy felnevelni egy gyereket, hogy nem akartad.
2019. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is fogamzásgátlót szedek, elsősorban ciszták miatt. Miután döntöttünk, hogy nem akarunk több gyereket, a gyógyszer mellett használunk gumit is. Így vagyok teljesen nyugodt.
2019. jún. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire aggódsz, az tönkre teheti a szex élményét. Nemcsak a gumi és a tabletta létezik, hanem számtalan más fogamzásgátló módszer is, amiket kombinálhattok úgy, ahogy nektek jó. A gumi és a tabletta a legbiztonságosabbak, de bármelyik mellett használhattok spermicidet, pesszáriumot, megszakítást, stb.


Ha megnézed ezeknek a Pearl indexét, láthatod, hogy a fogamzásgátló mellett használva teljesen kizárható a terhesség esélye. Ha a józan ész ellenére is aggódsz, akkor valóban érdemes pszichológust keresni.

2019. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!