Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik sokáig próbálkoztatok és...

Akik sokáig próbálkoztatok és csak nagyon nehezen jött össze a baba, éreztétek azt hogy belefáradtatok és legszívesebben hagynátok az egészet a fenébe?

Figyelt kérdés

Én most így érzek. Az rendben van, hogy nem egyből jön össze mindenkinek, de hónapokon, éveken keresztül izgulni, várni, reménykedni, majd csalódni engem kezd lelkileg kimeríteni. Most késett egy hetet, amit kb tinikorom óta nem tapasztaltam, nagyon örültem, aztán bumm, ma megjött. És csalódtam, dühös vagyok, legszívesebben bebújnék egy sarokba és sírnék. Olyan hülyének érzem magam, amikor reménykedve bemegyek egy drogériába tesztet venni, hogy aztán a következő 1-2 napban meg tamponokért menjek ugyanoda. Kezdek belefáradni ebbe az egészbe, hogy felváltva vagyok nagyon izgatott és reményteli és utána nem sokra rá meg csalódott és végtelenül szomorú. A férjem ugyanígy érez, és tudom, hogy nem kellene, de igyekszem erős lenni, nem mutatni neki, hogy mennyire bánt belül, hogy legalább őt vigasztalni tudjam, ne ketten együtt legyünk depressziósak. Közben meg a munkahelyemen egyre többen jelentik be vagy éppen mennek el szülni, amihez igyekszem mindig széles mosollyal gratulálni, de már egyre nehezebb.


Az orvos azt mondja, minden rendben, próbálkozzunk csak tovább nyugodtan, össze kell jönnie, nem talált szervi bajt egyikünknél sem, valamiért mégsem jön a baba. Az ilyen "rástresszelés" dolog meg nem tudom, mennyire valós, most persze kisírom itt anonim a bánatom, de egyébként depresszió-közeli állapotba csak a menstruációm első pár napjában kerülök, nem szoktam erre ráparázni és szeretkezni sem csak azért és kifejezetten tervszerűen szoktunk erőltetetten.


Ti éreztetek így? Akiknek nehezebben jött össze a baba (hovatovább, mesterséges megtermékenyítésig kellett menni), hogy viseltétek a lelki részét? Velem van a baj, és ha már ezt a stresszt sem tudom elviselni, a gyerek mellett össze fogok roppanni?


2019. júl. 1. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

2 éve próbálkozunk, túl vagyunk sikertelen inszeminációkon, jelenleg a lombikra várunk (ami ilyen-olyan okok miatt folyton csuszik, most épp nyári szünet van a meddőségi központban...). Közben a férjem húga és nővére is terhes és az én hugom is nemreg jelentette be, hogy babát várnak.

Egyre rosszabbul viselem, már bejelentkeztem pszichologushoz. De feladni nem fogom soha, abban biztos vagyok.

Mióta probalkoztok?

2019. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első sikertelen lombik után csak azzal a feltétellel vágtunk bele a másodikba, hogy közben elindítjuk az örökbefogadást. Eléggé beleéltük magunkat, hogy sikerül az első, így nagyon nagy csalódás volt, hogy mégsem. Férjem nem mutatta ki, de nekem 2 hónap kellett mire jól lettem. Az, hogy (csúnyán mondva) volt egy B tervünk, nagyon megnyugtatott mindkettőnket. Egyébként sikerült a második, már csak a genetikai miatt izgulunk.
2019. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1 év két hónapja próbálkozunk. Lombikig még nem jutottunk el, bízunk a természetes megoldásokban. Barátainknak nem akarunk erről beszélni, de ők már folyton kérdezgetik, mikor lépünk be "a klubba", mi vagyunk már az egyetlenek, akiknek nincs babája. Család szintúgy érdeklődik. Egyre kevésbé jön már az őszinte mosoly, amikor társas összejövetelre vagyunk hivatalosak csomó gyerekkel... Fiatalok vagyunk még, látszólag semmi oka nem összejönni, egyszerűen értetlenül állok az egész előtt. Itt gyakorin is, meg a való életben is annyian mondják, hogy az első néhány hónapban összejön. Csalódottnak érzem magam, hogy mi nem tartozunk közéjük, én is szeretném ilyen büszkén hirdetni mindenhol.


Örülök neki, hogy nem vagyunk egyedül a problémával, és mindenképp sok sikert nektek a továbbiakra! :)

2019. júl. 1. 19:28
 4/15 anonim ***** válasza:

Amikor azt hallom, hogy az orvos azt mondja, minden rendben és évekig nem jön össze, akkor ott az a pár nincs normálisan kivizsgálva.

Ezek közül mennyi volt meg? És ez csak a jéghegy csúcsa:

- IR

- Pajzsmirigy (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG)

- ciklus 3. és 21.napi női hormonsor

- petevezető-átjárhatósági

- méhtükrözés vagy 3Ds méh ultrahang

- trombózis panel (Leiden és MTHFR meg még egy mutációk)

- infertilitás (immunológiai) panelből én a 3ast csináltatnám meg.


Párodnál:

- sima sperma vizsgálat

+ én nézetnék DNS töredezettséget, ROS, HBA, MAR vizsgálatokat

- IR, pajzsmirigy és férfi hormonok

2019. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Már én is ezt érzem. Másfél éve próbálkozunk sikertelenül... Most kell majd átjárhatóságira mennem, de nagyon félek tőle. :-(
2019. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Én ezt sose értettem, miért kell titkolózni. Mi a férjemmel sokkal több támogatást kapunk, mind a barátoktól, családtól, mind a munkahelyen, úgy h mi kitettük az asztalra az elejétől. Mindenki szurkol és nem értetlenkedik. Magadnak csinálsz kellemetlen pillanatokat, mivel folyamatosan megbántanak, úgy h nem akarják...
2019. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Plusz egyedül nem lehet bírni ezt a nyomást. Nem véletlenül érzed, hogy belefáradsz, beleroppansz...
2019. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A lányunk pont abban a hónapban jött össze mikor igy éreztem magam,szó szerint le tettem róla a sok csalodás után.Kivánom hogy minél hamarabb összejöjön mindanyiotoknak.
2019. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 évet vártunk az elsőre. Sosem csüggedtünk, tudtuk, hogy össze fog jönni, csak idő kérdése. A többiek 1-2 hónap alatt megfogantak. 😊
2019. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Ki kell lendítened magad/magatokat a babaprojektből. Nekem az segített. El voltam keseredve, pedig akkor mi még csak 9 hónapja próbálkoztunk. Akkor született meg a B tervem a jövőre, erre rá is pörögtem, és az ezzel kapcsolatos ügyek intézése elvette a figyelmemet és a következő hónapban pozitívat teszteltem.

Egyébként barátnőm is egy ilyen elkeseredett hónap után lett terhes, picit ő is feladta és sztem ez segített neki kizökenni.

Tudom könnyű azt mondani, hogy ne stresszelj rá, én is a falra másztam ettől, amikor ezzel jöttek, de sajna ebben tényleg van valami.

Tervezzetek valamit a pároddal, ami elvonja a figyelmeteket!

2019. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!