Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék babát, egy...

Nagyon szeretnék babát, egy bő fél éve, járok kezelésekre, de sajnos eddig nem jött. Körülöttem mindenki (és tényleg) terhes lett az elmúlt egy hónapban, úgy hogy nem is tervezték. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Kis lelki támogatásra lenne szükségem. Ti mit szoktatok csinálni ha veszítetek a reményből?

Úgy érzem már nem bírom.


Kérlek aki azt akarja mondani,hogy engedjem el, majd jönni fog , az gondolja végig,hogy ezt csak mondani könnyű...



2019. júl. 12. 10:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Milyen pajzsmirigy hormonértékekkel mondták, hogy nincs semmilyen pm probléma?

Illetve milyen inzulin és cukor értékek mellett deült ki, hogy nincs IR-ed?


PCOS-nél egyébként attól függetlenül, hogy nincs IR-ed, érdemes tartani a 160g-os ch diétát és a mozgást. Valamint PCOS-nél különösen sokat tud segíteni az Aviva torna. Mivel a PCOS "hormon betegség", nem szervi.

Nálad mi alapján diagnosztizálták a PCOSt? Ugye csak a policisztás petefészek uh kép nem elegendő a diagnózishoz.


Ezen kívül nekem a Closty-t egyáltalán nem javasolta az orvosom, mivel cisztákra hajlamosít, ami PCOS-nél nem a legtutibb még pluszban.

Nekem lombikkal sikerült teherbe esnem PCOS mellett. Ott például hiába lett 14 petesejtem, abból végül 2 volt jó minőségű. Így nálad is simán lehet, hogy csináltok most Gonallal meg Clostyval 1-2 tüszőt, amikben nincsenek jó minőségű petesejtek és csak az a végeredmény, hogy nem sikerült. Ez lelkileg demoralizál és csak az erődet és az erőforrásodat vesztegetitek.

Én keresnék egy meddőségi intézetet.


Plusz, kérdés párod mennyire lett kivizsgálva az alap spermiogramon kívül?


És utoljára, szubjektíven...én a falnak tudtam volna menni, amikor valaki akinek már sikerült azt mondta, hogy engedjem el és jött az ismerős ismerősének a storyjával, akik x év után lemondtak róla és lám az első hónapban megfogant. Biztos van ilyen, de ezek a csodák, az átlag meddő nő nem ezt éli meg. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem állnának kígyózó sorok a reprodukciós intézetekben és nem csinálnának pl. csak a BMC-ben évi 2500 lombikot vagy nem lenne fél-1 év a Kaáliban tb-s helyre bejutni.

2019. júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Azt az ir-t én kapirgálnám a helyedben a pcos miatt. Sajnos rengeteg orvos mondja kóros leletre, hogy jó, mert homa.indexet néznek, mert nem 3 pontos a vizsgálat csak 2. Sőt vékony nőknél érdemes 30 percnél is nézni egy cukor és inzulin értéket. Vmi miatt nincs peteérésed.
2019. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
61%

Pedig tényleg el kell engedni :)

5év próbálkozás után, mikor már időpontunk volt inszemre, és nem is érdekelt már, spontán összejött a fiúnk.

2019. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%
Úristen, olyan könnyű azt mondani, hogy el kell engedni. Tényleg?? Csak ennyi az egész és mindenki szerencsétlen, aki erre képtelen? Érdekes nekem se akkor nem jött össze mikor az inszemre megvolt az időpontom, se akkor amikor a lombikra, ellenben a lombikkal sikerült... És mivel rengeteg lánnyal beszéltem, amíg a sorunkra vártunk és láttam nagyon sok különböző sorsot, szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem ezen múlik, de qva jól hangzik. És csak szinte egytől egyik olyanok mondják, akinek sikerült....
2019. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó, Jézusom.... Ki mondta hogy szerencsétlen az, aki nem tudja elengedni?
2019. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm a válaszokat mindenkinek!

A 3. Napi vérvételen:

LH: 3,62 U/L

FSH: 4,81 U/L

Prolaktin : 268,9 mIU

Osztradiol : 88 pmol

Tesztoszteron: 1,9 nmol

Anti Müller hormon: 11 ngl

Kortizol : 237 nmol



21. Napi vérvételen:


TSH : 2,68 egy hónappal később : 1,9 mIU

T4: 10,80 pmol

T3: 5,12 pmol

Glükóz: 4,5 mmol

Glükóz 60 perces : 5 mmol

Glükóz 120 perces : 4,3 mmol

Inzulin: 7,8 mIU

60 perces : 55,4 mIU

120 perces: 29,6 mIU

Homa index : 1.6


A pcos a leleteimen nem látszik azt mondták, csak a petefészkek állapota miatt van jelen. Szedtem fogamzásgátlót 4 évig, azt mondta az orvos, lehet azért nincs peteérésem . (2018.11.hóban hagytam abba)

2019. júl. 13. 17:07
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem durván, de IR, mivel a 120 perces cukros beesik a nulla perces alá. A 60as inzulin max 5-szöröse lehetne a 0-ásnak. A végén viszont egész jól visszamegy a kezdő 3-szorosára.


Prolaktin teherbeeséshez 250 alatt jó.

Pajzsmirigynél a T4 alacsony és a T3 is lehetne magasabb - mindkettőnek a felső határértéket kell közelebb lennie.


Az AMH-t nem írtad el? 11 ng/L?? Mert ha igen, az 0,011 ng/ml, ami durván csökkent petefészek működést jelez. Viszont ha 11 ng/ml akkor meg a PCOS igazolt.

2019. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

De elírtam 😀

AMH : 11 mg/ml a tartomány pedig 0.96-13,34 erre azt mondta ,hogy elég magas , ezért a stimulálással óvatosan, és így a lombik kezd esélytelenné válni.

Mellé van még egy trombózis hajlamom is.(mthfr-c677t-heterozygota) Szóval pazar 😆

De most látom,hogy a progeszteron kimaradt

Sajnos az elég alacsony lett a 21. Napon

0,7 nmol/l vagyis a follikularis fázis alsó értékhatár alatt van. Ebből látszik,hogy nem volt peteérés.


Az ir-re mondta az orvos,hogy nagyon enyhe de figyeljek oda.

2019. júl. 14. 09:10
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lombikban, stimulációban és társaiban kellene gondolkodni. Persze a nőgyógyász ezt javasolja, mert egyrészt ez a szakterülete, másrészt jó pénz is neki. De inkább tartanám a helyedben az ir diétát, mozgás és kicsit várnék. Alig, hogy abbahagytad a foggátlót, elkezdtek stimulálni. Ez megviseli a szervezetet.
2019. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem PCOS mellett sikerült a lombik. Ott is tartani kell a diétát és a mozgást előtte, de nagyobb az esély. Attól függ hány éves vagy.


Keress egy jó endokrinológustr, mert nekem hasonló eredmények mellett állapították meg a pm alulműködést és a pm gyógyszerek beállítása után lett peteérésem is.

Megjegyzem, én már 9 éve nem szedtem akkor fog.gátlót.


Plusz ha mégis lombik lenne, egyáltalán nem lehetetlen, ismerősnek 18as AMH mellett sikerült és még túlstimus sem lett.

Ne sima nőgyógyásszal konzultálj, mert azok csak az idődet húzzák. Meddőségi szakemberrel plusz endokrinológussal. Endocare-ben pl. Tűű László, Sportkontrollban Bayer Helga...én speciel Kecskemétre jártam Naszódy Péterhez.

2019. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!