Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulin rezisztenciám van,...

Rihannafenty kérdése:

Inzulin rezisztenciám van, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Sziasztok,inzulinos vagyok,de enokrin dokim és nő gyogyim is javasolta a gynesitol ivását mert állitolag rendbe rak! Ez mennyire igaz?! Segitett valakinek? Azt is mondták max 2 3 hónap es babám lessz!! Pcom is van...2 mm-es szokott lenni a tüszőm,de tegnap 10mm-eset latott a dr.nő azt mondta már kezd alakulni,javulni a helyzet!! Szerintetek?? A pcosoknak nem éri el a 10mmet azt mondta de nekem már volt 10mm-es akkor segít a gynesitol?

2019. aug. 1. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek segítenek a myo inositol tartalmú készítmények, van akinek rontanak az értékein. Az biztos, hogy önmagában ez kevés lesz. Életmódot kell váltani, máshogyan kell étkezned, sportolnod kell, és lehet hogy gyógyszer is kellene (semmit nem írtál az értékeidről).

Az, hogy három hónap múlva babád lesz, az azért nem fix. Egy átlag egészséges nőnek se sikerül ennyi idő alatt, nem hogy annak akinek inzulinrezisztenciája van. Kezd el magad kezelni, de ne azért, mert terhes akarsz lenni.

2019. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha két-három hónap múlva babád lesz, akkor a növekvő hasad már feltűnt volna.
2019. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem ért semmit sem.

Étrended tartod? Mozgást? Gyógyszert szedsz rá?

2019. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az endokrin doki azt mondta nem ír még fel semmi gyógyszert mert nem nagyok az eltérések,hanem diétázzak menjek diabetikushoz,és igyan a gynesitolt!!! Nincs szükségem "gyógyszeres kezelésre úgymond...állitólag!! De már évek óta ez a problémám és meg csak pár hónapja derült ki hogy mi is a problémám! Nem úgy értettem hogy 2-3 honap mulva babám lesz hogy már meg is születik 😃 nem jól értelmeztem bocsánat,azt énis észre vettem volna!😂 értékeimet hogy tudnám ide ki tenni hogy megnezzétek?!
2019. aug. 1. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem orvosok vagyunk. Menj diabetikushoz, tartsd a kaját, mozogj mindennap es 3ho mulva kontroll.
2019. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem,és tudom,de szerettem volna olyasvalaki válaszát akinek valóban hatott is! Mert nem olcsó dolog és hogy van-e értelme!!?
2019. aug. 1. 19:34
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Terhes nem attól leszel. Az csak segít a testednek felkészülni.
2019. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkepp jo dolog,ha iszod.

De figyelj,ird be a netre,hogy myo-inozitol. Ezt vedd sokkal olcsobb.

Inofolic-gynositol stb mindegyik egy kapta fa csak meregdragan.

Tehat,segiteni fog az ertekeiden foleg ha csak enyhe IR-es vagy.

Viszont tapasztalatbol mondom,hogy ami a legtobbet segit az a sport. Aktiv seta,futas,bicikli barmilyen mozgas,kardio.

Minden nap 30perc minimum.

Mellette pedig az etkezes.

Egyel egy nap 5* es nagyon figyelj oda hogy mit.

Cukor,feher liszz tiltolistas. Cserelj mindent teljes kiorlesure,tesztakat durumra, rizt Basmatira. Cukrot edesitoszerre: eritrit stevia.

Ha ezeket betartod akkor akar lehet is hogy 3 honap mulva teherbe ess,de ezeket akkor nagyon szigoruan kell venned!


Az ertekeidet meg ird le kommentben ide hogy lassuk.

2019. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó!


Glukóz 0' 5,4

Glukóz 60' 12,0

Glukóz 120' 8,9


Inzulin 0' 10,0

Inzulin 60' 149,6

Inzulin 120' 191,6



Ez pedig a sima vér eredmény.



Inzulin 14,3 uU/ml

TSH 1,406 mlu/L


fz3 és ft4 hez viszont ez van írva: Mivel a Tsh érték 0,5-2,5 között van,nem javasoljuk az Ft3 és Ft4 vizsgálatokat!

2019. aug. 2. 01:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem enyhe inzulinrezisztencia! A cukrod brutális, ez már igt, vagy cukorbetegség. Az inzulin értékek se jók. Terhességhez 5 alatt kellene lennie a 0 inzulinnak, a Tsh-nak pedig 1 körül ideális.

Erre nem elég semilyen por.

2019. aug. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!