Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Gyógyszer hatása lehet, vagy...

Gyógyszer hatása lehet, vagy esetleg már baba van a dologba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 1 éve próbálkozunk a férjemmel a babával.

Körülbelül egy hónapja diagnosztizálta a nőgyógyászom a PCOS-t. Továbbkuldott endokrinologushoz, aki vérvételből megállapította, hogy enyhe mértékben ÍR-és vagyok. Kerülnöm kell a cukros, fehér lisztes dolgokat, többet kell mozognom, és meckformin xr 500mg gyógyszert kell szedjék este vacsora után. 6. szem gyógyszert szedtem be tegnap este. Pár napja görcsöl a hasam, mint mikor megjönne, de menstruació nem jelentkezik. Ma egész délelőtt szurkàl a hasam. Ez lehet a gyógyszer hatása, vagy esetleg baba is lehet a dologban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

23/L


2019. aug. 6. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikor kéne megjönnie?

PCOS-ed van, de van igazolt ovulációd? Sok PCOS-esnek nincs peteérése. Pontosabban az az egyik kritérium, hogy azt lehessen mondani, hogy PCOS-ed van. Addig csak policisztás képet mutat a petefészked. Nem ugyanaz a kettő.

Plusz pajzsmirigy hormonokat néztek? TSH, fT3, fT4, anti-TPO és anti-TG?

2019. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ovulációs teszt alapján volt ovulációm. A vérképemen a TSH a a normál érték között van. (Referencia érték 0,350-4,900. Az én értékem 1,667)
2019. aug. 6. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy jó endokrinológusnak a TSH nem elégséges, kéri az összes többit, főleg PCOS-nél.

Ha volt ovud és együtt voltatok, akkor Te is ki tudod számolni, hogy kb hol tartasz. A nem várt után 1 nappal meg már nyugodtan tesztelhetsz - vagy az ovu után 14 nappal.

2019. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!