Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Helyben lévő Kaálit magasabb árakkal,1-1,5év várakozással a beültetésre vagy Budapestre felutazni 3órát a Bmc-be,alacsonyabb árakat, pár cikluson belüli kezdéssel?
2019. aug. 9. 07:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hányadikra sikerül.

Van egy bejelentkező a konzultáció, ahová viszed, amid van illetve kapsz egy listát, hogy milyen vizsgálatok kellenek még. Párosnak sperma vizsgálat a BMCben tuti kell, 30 nap eltéréssel. Plusz a tied - a 3. és 21. napi vérvételt, a nagyrutinos, virológiai stb. vérvételre is ott csinálják. Aztán összegző konzultációra kell menni ezekkel, ahol megbeszéltük, mi a következő lépés. Inszemináció vagy egyből lombik.

Ha utóbbi, akkor (ha short protokollok lesz - nekem csak ilyen volt, csak erről van saját tapasztalat) ciklus 2. napján kell menni, ekkor írják fel az első injekciókat. Nekem 4 nap múlva volt kontroll uh. Mivel olyanok voltak a leleteim, másnapra vissza is hívott még egy kontrollra. Az én esetem elég egyedi volt, nagyon gyorsan pörögtek az események, mert ciklus 11. napján már meg is volt a leszívás. Így egyedileg változik, hogy stimu indítás után hányszor kell menni. 2-3-4 az átlag.

Ezek után ugye leszívás, ahol mindketten kellettek - mondjuk nekem a férjem minden vizsgálatra elkísért, de ez persze szerencse is volt, hogy neki olyan a munkája, hogy megoldható volt. Majd 3 vagy 5 napra beültetés. Leszívástól számítva 2 hétre hcg vérvétel. Ha sikerült, akkor az 5. heti uh, ahol látni kell már a petezsákot. Utána én már magánba mentem.

Szóval ha összeszámolod (és elsőre sikerül) minimum 10 alkalom.

Az elejét fel lehet pörgetni, ha magánba mész a kiszemelt dokihoz először. Illetve vannak vizsgálatok, amiket nem írnak ki, de érdemes megcsináltatni magánúton. Ezen kívül mielőtt belevágok, kell egy szuper jó endokrinológus - nekem nélküle nem sikerült volna. Kellett az ő szakértelme is.

2019. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!