Ovulációs teszt tud fals eredményt mutatni? Létezhet, hogy nem volt ovulációm?

Figyelt kérdés

Ez volt az első hónap, hogy használtam, így a naptárammal összehangolva próbáltam kitalálni, mikor lehetett az ovulációm. Minden nap délután, nagyjából ugyanabban az időszakban mértem, de nem volt pozitív eredmény. A legerősebb tesztcsík is legfeljebb a fele erőssége volt a kontrollcsíknak. Ezt az erősséget követően aztán szinte teljesen láthatatlanná vált a tesztcsík.

Létezik, hogy nem volt ovulációm, vagy csak rosszkor mértem? Nagyon pontosan szokott megjönni a menzeszem, mindig kereken 30 napra, szóval azt hinné az ember, hogy könnyű így kiszámolni a középidőt. Valahol olvastam, hogy ovulációt követően mindig a 14. napon jön meg a menstruáció, szóval még utólag is tudnám ezt a középidőt igazolni. Lenne egyáltalán normális menstruációm ovuláció nélkül? Vagy csak valamit elbénáztam a méréseknél?


Corax ovutesztet használtam (konkrétan ezt a fajtát: [link] ), nem tudom, az számít-e bármit is, lehet, hogy nem volt elég érzékeny?


Péntekre nem várnám, de már most érzek kis szurkálást a méhem környékén és feszül a mellem, ami minden menzesz előtt jelentkezik, nagyjából ilyen időben, szóval most is időben fog megjönni. Tudom, hogy nem jelent ez még semmi rosszat technikailag, de már túl sokszor reménykedtem feleslegesen, már nem merek bízni az ilyesmiben, főleg, hogy az ovuteszt sem mutatott semmi konkrétumot.


Szerintetek? Ilyesmi létezhet? Nagyobb gondot jelezhet a dolog? Lassanként már amúgy is megyek orvoshoz kivizsgálásra, ha most se jön össze a baba, de azért jó lenne mások véleményét is ismerni.


2019. aug. 25. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pontos ciklusaim voltak, lh teszt 6 hónapon keresztül nem mutatott semmit, illetve annyit amit te is írtál. Uhs hormonvizsgálatok igazolták, hogy nincs peteérésem. Amíg a pajzsmirigy értékeimet nem tették helyre, nem is lett. 2 évre rá estem így teherbe ahhoz képest, hogy elkezdtem lh tesztelni először.

Nőgyógyász nem elég, jó endokrinológussal konzultálj!

2019. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van peteérésed, lehet, hogy nincs, ezt mi innen nem tudjuk megmondani.


Nekem sem volt pozitív az LH tesztem, csak a gyengülés jelezte a peteérést. De látod, az elsőnek meg ugyanez a szitu volt, és nem volt peteérés.

2019. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan is van amit az első ír, de olyan is, hogy nem jó minőségű a teszt. Vegyél következő hónapban egy más fajtát, próbáld

meg azzal is! De olyan is van aki sosem tudott pozitív LH tesztet produkálni, és többgyerekes anya, tehát tuti van peteérése. A tesztre mérget ne vegyél.

2019. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szabályos, pontos ciklus mellett elég kicsi az esélye, hogy nincs ovuláció. Persze, előfordulhat, de azért nem túl valószínű.

Inkább hőmérőzz, az sokkal megbízhatóbb, mint az LH tesztek. A tesztekkel az a baj, hogy:

1. Az LH csúcs rövid ideig tart, simán lehet, hogy csak a felszálló meg leszálló ágát kapod el és sosem lesz pozitív.

2. Nem véletlen van belőle kétféle érzékenységű. Valakinek csak az érzékenyebb teszt mutatja.


Szerintem ennél egyszerűbb és olcsóbb módszer, ha hőgörbét vezetsz. Nem mellesleg pedig több információt is nyújt.

2019. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jó az erzekenysege. Nekem pl. Mindig délelőtt lett pozitív a tesztem.
2019. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!