Aki 3-4 havonta menstruál mivel rendeződött a ciklusa?

Figyelt kérdés
Már van egy óvodás kisfiam aki pcos ellenére viszonylag hamar megfogant pedig 2 havonta menstruáltam akkor is. Szülés után híztam 10 kg-ot pedig sovány voltam, egyre több szőrszàl van az államon, állandóan éhes vagyok, nincs szinte egyáltalán menstruációm. Nőgyógyászaton releváns mindkét petefészek apró tüszőkkel, nincs peteérésem egyáltalán. Második baba ráér még, viszont a tünetek már egyre jobban zavarnak. Jászságban esetleg van endokrinológus?

2019. okt. 24. 14:21
 1/8 anonim válasza:
0%

Szia! Én is 2 havonta menstruálok, meg a szőrösödés az nagyon durva...

Igazából már 22 éves vagyok, én kisgyerekként még örültem is, hogy ilyen 60-80 napra jött meg, milyen jó... Most már annyira nen, meg nem is tudtam, hogy betegség, akkor.


Fogamzásgátlót akartak írni rá, de én meg azt nem akartam még...

2019. okt. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Endocare klinikára járok, ott segítettek nekem.

160 szénhidrát diétát tartok, mellette heti 3x1 óra edzés, gyógyszerek. Másképp nem megy. A túlsúly nem jelent mindent, a hormonjaid attól még felborulhatnak.

2019. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Aki erre a problémára fogamzásgátlót ír fel, az szakmailag egy nulla és félrekezel. Ne engedd!
2019. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pajzsmjrigyedet neztek? Elegge alulmukodesnek habgzik a tunetek alapjan+inzulinrezisztencia is lehet. Nekem 1 evig nem jott meg, aviva tornaval es gyors felszivodasu szenhidratok kiiktatasaval (alacsony es kozepes glikemias indexu etelek fogyasztasaval) rendszeres ciklusom lett.
2019. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Es a 3-asnak igaza van, nekem is azt irtak eloszor, sot, eleve azutan jott ki, hogy azt abbahagytam.
2019. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
VillaRosa kapszula
2019. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tizenévesen 2-4 hónapos kihagyásokkal menstruáltam, asszem 18 éves voltam amikor kezdett havonta megjönni.
2019. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amúgy nem tudom, miért engem pontoztatok le, nem én találtam ki a fogamzásgátlót és nem is akartam szedni, mert szerintem sem oldja meg. Nem tanácsnak szántam.

Nekem nem rendeződött később sem és mivel a kérdező már szült is, valószínűleg nem tini.

Endokrinológushoz kell menni, de az éves várakozási idő, kivéve ha magánban megy... De én úgy tudom, akkor sem oldódik meg a probléma gyógyszerrel teljesen. Csak diétával, életmódváltással.

2019. okt. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!