Pannita kérdése:

Terhesség. Mindenáron?

Figyelt kérdés
A mi történetünk 5 éve kezdődött. Friss házasoként eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Már 30 múltam, így irány a doki, aki azt tanácsolta, hogy legyünk sűrűn "szerelmesek", és jön majd. Mert nem látott semmi bajt. Igazolt peteérés, szép méh. Így is tettünk. Évekig. Mert közben munkahely váltás, diploma, stb. 2 éve kezdtünk hozzá a kivizsgálásoknak. Uh, pct teszt, alaphormon, hycosy... Mind jó eredmény. Közben a férjemnél kiderült, kevés a spermium (25 millió) és sok a lassú.. így inszeminació javasolt. Irány a meddőségi klinika. Ott elég gyorsan mentek a dolgok. Már az első konzultáció után jöhet az első stimuláció. Kiderült magas a prolaktin, így bromocriptin kellett. Napi 1*0,5 szem. De azt elfelejtették mondani, hogy először 1/4 szem és így kell felépíteni. Első este 1/2 bromo, 1 clostibegy, 1 bemfola. Másnap reggel epilepszias rohamra emlékeztető ájulás. Utoljára 9 éve ájultam el. Így nagy volt a pánik. Vissza a kórházba, ahol nem tartották vészesnek a dolgot. Így abbahagytam a gyógyszereket. 3 nagy tuszom lett. Jöhet az inszem. Persze a magas bromo miatt nem sikerült. 2. Inszem: 1/2 bromo, 10 bemfola. 3 tuszo. Sikertelen. 3. Inszem: 1/2 bromo, oveloep, clostibegy. 4 tuszo. Sikertelen. Utrogestantol 6 nap késés. A ciklusom felborult. Ez volt 2 hónapja. Azóta IR vizsgálat, jó eredmény, endokrinológus szerint minden ok. Lombik ajánlott. Gondolkodtunk a 4. Inszemen, mert közben a prolaktin tökéletes, Tsh 1,08. De nem, bejelentkeztünk a lombikra. Nem akarjuk húzni tovább. Reménykedtünk benne, hogy nem jutunk el idáig, de ez van. Tegnap reggel megjött. Este erős görcs, hajnalban ájulás. Mind ez a sok hormontol. Megérte? Remélem 🙏

#teherbeesés #lombik #inszemináció #Felborult hormonhaztartas
2019. nov. 2. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mind a három gyerek akkor sikerült, amikor a doki azt mondta, esélytelen. Nehéz nem rá görcsölni, főleg ha már évek óta ott kéne valakinek lennie. Drukkolok!
2019. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szorítok nektek!
2019. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük ❤
2019. nov. 2. 16:30
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Volt a családunkban hasonló pár, nekik a lombik is csak sokadikra sikerült. 10 hónaposak lesznek a hármasikrek. Nekik megérte.
2019. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Pcos+ir, a férjemnek rossz volt a spermaképe. 2 év után a 3.inszemünk sikerült. De nagyon nehéz volt lelkileg.
2019. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi úgy indultunk neki, hogy nem minden áron. Alapból lombikkal kezdtünk a férjem miatt, 2 lehetőséget adtunk magunknak, különben örökbefogadás. Másodjára sikerült, ikreket várunk :)

Szívből szorítok nektek, biztosan sikerülni fog!

2019. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos úgy érzem, hogy lassan az egészségem is rámegy. Eddig semmi bajom nem volt. Pontos 28 napos ciklus, stb. De mióta a meddőségi klinikát járom.. hát 😫
2019. nov. 2. 21:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell tudni, hogy mit ér meg nektek az erős talán. Mivel nincs garancia semmire. Nekünk 3 sikertelen inszemináció után, ultra nagy mázlival az első lombikunk sikerült. 22 hetes vagyok. De ismerek olyat, akinek 9 beültetése volt (ebből 4 stimulált hónap, a többi FET), mire összejött a kisfia. Én nem tudom, hogy mi elmentünk volna-e addig. De szerintem előre ezt nem lehet tudni.

Érdemes pszichológus segítségét is kérni a meddőségi kezelések közben, mivel brutál lelki megterhelés. Plusz a kapcsolatot is nagyon meg tudja viselni. Már csak olyan oldalról is, hogy a szexualitás korlátozott és minimális... Nekem sokat segített, hogy jártam.


Férjednél néztek mást is vagy csak sima spermaképet? ROS, HBA, DNS fragmantáció, MAR teszt?

Neked most a prolaktinodat beállították?

Hol, kinél voltál endokrinológusnál? Nagyon sok nem hozzáértő van. Barátnőmnek az endodoki állította be a prolaktinját, bromo nélkül, a pajzsmirigy hormonokat beállítva. Utána jött össze a baba. Endocare-ben dr. Tüü László volt.

2019. nov. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szia. A férjemnek csak sima vizsgálat volt, nem voltak ezek. De szeretnénk megcsináltatni. Most találtam egy jó kis listát, ami összeírja, miket érdemes. Már több meg is van belőle. De lombik előtt mindenképp. Nem akarok "feleslegesen" hormon stimulaciot.

A prolaktinom már tökéletesen. Fel bromo megy minden este.

Voltam endokrinológusnal (Debrecenben). Nagyon segítőkész doki. Még harcolt is volna, hogy a klinikán megcsinálják nekem a trombózis hajlamhoz a vizsgálatot.. ami nem sikerült, de hátha az ARCben megcsinálják tb-re. Ha nem, akkor magánba, 43 ezerért. Jövőhéten megyek Aviva tornára. Hátha. Nem tudom, hogy a lombikot elkezdjük e november végén, mert utána pont karácsonykor lenne meg, akkor meg tuti nem fogják (24.en jönne meg naptár szerint).

2019. nov. 3. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha veled minden rendben, és stabilan van egy tüsződ, ami feltehetőleg életképes petesejtet tartalmaz (ez ugye lutri), kérheted, hogy stimulálás nélkül, azzal az eggyel végezzék el a megtermékenyítés. Az esély sokkal kevesebb, de működhet. A barátnőm harmadik lombikját csinálták így, saját ciklushoz igazítva.
2019. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!