PCOS-ok! Meforalt szedők! Válaszoltok nekem a tapasztalataitokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

1. kinek milyen idős korában derült ki a PCOS?

2. Mennyi ideig és milyen dózisban szedtétek?

3. Milyen hatást vettetek észre magatokon, és mikortól? (bőr, hangulat, súlyváltozás, egyéb észrevétel stb. )

4. Mennyi időre estetek teherbe miután szedtétek a gyógyszert?

5. Egyéb megosztandó tapasztalatok vannak e?


Tapasztalataim a következők: 2019. szept vége óta szedem a Meforal 500 mg ot 2X felet. Hasmenésem nincs ettől, diétára nem szorulok. mióta szedem kevesebbet eszek, de a kg nem változott. A bőröm a hátamon kevésbé zsírosodik mint előtte. Rendszertelen menzesszel is küzdöttem ami tavaly is fennállt, de nődoki azt mondta h nem zavar be más hormontartalmú bogyóval így nem adott erre semmit. A menstruáció előtt soha nem éreztem a pms tüneteit de mióta szedem a gyógyit azóta igen (mellfeszülés görcsök, hangulatingadozás).

ezt a bogyónak tudom be. Emiatt mintha bíznék benne hogy jó irányba haladok a babatervben.

Nekem kb ennyi a tapasztalatom.


2020. jan. 16. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

1. 27 éves voltam, mikor kiderült egy uh alkalmával a PCOS

2. Merckformin XR, 750 mg, 2*1, a mai napig így szedem, majd a terhességem 20. hetétől kell már csak 1*1-et szednem

3. Pattanásaim ugyanúgy megmaradtak, súlyom csökkent, de ezt a ch számlálós diétának is köszönhetem, hajam azóta is, de mérsékeltebben hullik

4. 3 év kellett hozzá, hogy szerencsére természetesen úton megfoganjon a kisbabánk


Egyéb tapasztalatok:

- a Merckformin szedése tette rendbe a ciklusom

2020. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

17-18 voltam mikor először megpedzintette az sztk-s doki, majd gyorsan hozzátette, hogy ezt és ezt a fog.gátlót szedjem és foglalkozni csak akkor kell vele, ha babát szeretnék. Ezt hogy elhittem, nagy hiba volt.


34 évesen hozta úgy az élet, hogy babát szerettem volna. Addigra már majd 8 éve nem szedtem semmilyen fog.gátlót. De nem is csináltam vele semmit. Mikor belekezdtünk, szembesültem vele, hogy peteérésem sincs. Kivizsgálások, diéta, pajzsmirigy gyógyszer... 3 sikertelen inszem, végül lombik.

A pajzsmirigy gyógyszerektől állt be számottevő javulás a testi tüneteimben és a hormonháztartásomban. Lett peteérésem is. Illetve teherbe is sikerült esnem. Hogy kellett-e végül a lombik vagy összejött volna magától, sose fogjuk megtudni. De nem érzem másodrendűnek a babánkat azért mert nem természetes úton született. Sajnos sokan szánakozva néznek vagy nagy büszkén mondják, hogy nekik nem kellett, mintha ettől én kevesebb lennék... Sok nővel találkoztam ott, akinek PCOS miatt kellett lombikoznia. Legtöbb esetben egyébként az étrend változás hoz nagy eredményt vagy lendít át valamin, mivel a PCOS szoros összefüggésben van a szénhidrát anyagcserével. Így hogy nem diétázol és csak a gyógyszerre hagyatkozol, a saját esélyeidet rontod.

2020. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!