Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Endometriosis miatti laparosco...

Endometriosis miatti laparoscopiás műtét után mi köze a munkahelyi kollégáknak ahhoz, hogy miért maradok 6 hétig táppénzen, miközben aki átesett közülük ugyanezen ők csak 1- 2 hétig nem dolgoztak?

Figyelt kérdés

Szerintem ezt én döntöm el, semmi közük hozzá!

Miért gondolják, hogy nemtettszésüket fejezhetik ki emiatt?


2020. jan. 25. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy laparoscop-os műtét után már sokkal hamarabb felépül az ember (1-2 hét); és akinek volt már ilyenben része az tudja, hogy a fennmaradó idő már nem arról szól, hogy lábadozik az ember lánya... Nekem 3 laparoscop-os nőgyógyászati műtétem volt, egynél hashártya megnyitással le is kellett menniük a méhem, és a hólyagom közé is. Szóval tudom milyen, és én is visszaélésnek gondolom a 6 hetet.
2020. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Szia


Mert az emberek főleg itt Magyarországon hihetetlenül érzéketlenek és csak is önmagukból indulnak ki.

Nekem is időbe telt az, mire rájöttem, hogy nem számít más véleménye.

Őket abszolút nem érdekli, hogy mi van veled csak, hogy neked ne legyen jobb.


Természetesen ha neked 6 hétre van szükséged 2 helyett akkor egyértelműen pihend is ki magad, az ők véleményük nem számít és nem szabad, hogy számítson 😊

2020. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 Az sem mindegy, hogy mikor volt a műtet. Mert ha mostanában, de ő már most tudja, hogy csak 6 hét alatt fog tudni meggyógyulni; az igenis visszaélés a helyzettel.
2020. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván közük az nem sok van hozzá. Csak az bosszantja őket, hogy ugyanazon mentek át mint amin most te fogsz, mégis összeszedték magukat és 2 hét múlva visszamentek dolgozni. Érthető hogy bosszantja őket. De a te döntésed is érthető. Mindenki a maga sorsa kovácsa, valószínűleg ők is dönthettek volna úgy hogy otthon maradnak még pihenni.
2020. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A műtét még nem volt meg, ezértis nem értem miért kérdezgetik erőszakosan, hogy mikortól számíthatnak majd rám.

Szerintem jobb az ilyesmit rendesen kifeküdni, az az ő bajuk, hogy ennyire nem foglalkoztak az egészségükkel, hogy túl hamar visszamentek dolgozni

2020. jan. 25. 15:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy műtét után nem az a cél, hogy minél tovább feküdjön az ember, hanem, hogy minél előbb mozogjon! Ezt majd a kórházban is tapasztalni fogod. De minden műtét utáni gyógyulásnak ez az alapja.

Szerintem túlmisztifikálod ezt a műtét dolgot, és miután túl leszel rajta; meg fogod érteni, mi volt a 'bajuk'. Ők már túl vannak rajta, te meg úgy mondasz előre 6 hetet, hogy fogalmad simcs az egészről.

Bölcsebb lenne kevesebbet mondanod, aztán ha úgy érzed, akkor még mindig mondhatod, hogy még maradsz.

De meglátod majd, hogy nem olyan vészes ez az egész, hogy hetekig az ágyat kelljen nyomni. Az más kérdés, ha valaki nem is akar dolgozni, és erre minden lehetőséget meg is ragad.

Nekem megadatott, hogy meddőség után lehessen egy császármetszésem is. Na az a laparoscop-os műtéteimhez képest igazán embert próbáló volt. Mégis elláttam a kezdetektől a babámat. De a kórházban is 24 órával egy ilyen műtét után sincs már elfekvés. Odatolják a babát, és onnantól csak mérni viszik el, max. 1 órára.

Szóval akarat kérdése is a gyógyulás. #1

2020. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közül hozzá, sőt el sem kellene mondanod, hogy milyen egészségügyi beavatkozáson esel át. Ezt maximum a főnökkel kell megbeszélned.
2020. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az a fontos, hogy ha olyan pozícióban vagy akkor tényleg számítanak a munkára, mert az viszont már nekik sem mindegy, hogy hány ember helyett dolgoznak. Szerintem az a legbölcsebb ilyenkor ha annyit mondasz, hogy kb két hét, de ha hamarabb jobban leszel, akkor hamarabb mész, ha később, akkor később. De érezzék így, hogy amint tudsz, mész, és nem kibújni akarsz a munka alól. Onnantól kezdve nem fognak csesztetni miatta.
2020. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
talán azért mert számitanak rád,vagy ha nem mész 6 hétig,tudniuk kellnee előre hogy hogyan oldják meg a helyettesítésedet.ennyi.Nekem nagy hasi mütétem volt,csípőtől csípőig vágtak,varrtak több helyen.6 hét után simán mentem dolgozni,ha csak laparoszkopos lett volna tuti hamarabb megyek,az annyira nem viseli meg az embert.az csak 3 pici vágás.
2020. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom a kommentedet:mit akarsz 3db 2 centis vágással kifeküdni?császár után is és a nagy hasi mütét után is el kellett látni magam,nem feküdhettem egész nap.Ezek szerint nem is szültél még hogy ennyi miatt 6 hétig feküdni akarsz.
2020. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!