Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor kell elkezdeni kenni a...

Mikor kell elkezdeni kenni a progeszteron krémet (Women's Cream) hosszú, kiszámíthatatlan ciklus esetén?

Figyelt kérdés
A ciklusaim változó hosszúságúak, 30-41 nap közöttiek, de változó mindig. Úgy tudom, hogy a krémet peteéréskor kell elkezdeni, De ha nem tudom, hogy melyik nap van peteérésem, akkor mikor kezdjem el kenni? A jeleket szoktam figyelni, de hol van, hol nincs, és az se biztos, hogy akkor pont volt peteérésem. Pisilős ovulációs tesztet próbáltam, nekem nem vált be.

2020. febr. 9. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel gátolja a tüsző repedést, ha korán kezded, így érdemes ovulációs tesztet használni vagy ami hatásosabb az a hőgörbe vezetése.

Viszont NEM peteereskor kell kezdeni, ez nagyon téves, nemtudom hol olvastad, de nézz utána jobban. Bizonyított tüsző repedés után (!) szabad, mivel a progeszteron jelenléte olyan jelet küld az agyalapi mirigynek, hogy a tüszőrepedes megtörtént, így nem fogja tovább erlelni a tüszőt és az nem fog ténylegesen megrepedni, tehát nem szabadul ki a petesejt sem. És akkor kuka a ciklus.

2020. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!