Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A párunknak is jár igazolás...

A párunknak is jár igazolás ha eljön velem a kaáliba?

Figyelt kérdés
100km fogunk utazni és azt tudom, hogy én tudom a munkába igazolni, de a férjem is kapna igazolást, hogy ne a szabadsága mennyen? Mert azért azt gondolom, hogy nem egyszer kell menni!Köszi ha valaki tud segíteni!
2020. júl. 31. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos nem, neki az szabi lesz.
2020. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Neki egyébként elég 2-3x menni.
2020. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

A férjednek nem sokszor kell menni. Jó esetben csak 1-2 alkalommal.

Egyébként a te szabadságod fog elmenni erre. Vagy fizetetlenre mész?

2020. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
51%
Neked is szabadsag lesz. Úgy keszülj. Munkaltatót igazolás nem érdekli.
2020. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem, neki nem, csak neked.


3,4!


Ugyanuyg köteles a munkaltato elengedni az emberi reprodukcióval kapcsolatos viszgalatokra, mint a terhességgel kapcsolatosakra.

2020. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettsége alól a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés idejére [Mt. 55. § (1) bekezdés b) pont]. Az Mt. e rendelkezésének hatálya nem szűkül kizárólag a női munkavállalókra, a mentesülés a feltételek fennállása esetén a férfiakat is megilleti.
2020. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Távolléti díj, azaz fizetés ebben az esetben nem feltétlenül jár. Ez a munkáltató és a munkavállaló megegyezése alapján történik.

Az Mt. távolléti díjat a kötelező orvosi vizsgálatokra írja elő, amibe beletartozik a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálat, azonban a reprodukciós eljárás nem.

2020. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! En hétfőn bemegyek a céghez reggel és rakérdezek! Minden esetre kíváncsi voltam, de az sem érdekel ha az összes szabink rámegy csak lényeg, hogy sikeres legyen🙏
2020. júl. 31. 20:37
 9/14 anonim válasza:
51%

" az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés időtartamára a munkavállaló mentesül a munkavégzési kötelezettsége alól. Ennek időtartamára az Mt.146.§-a alapján távolléti díj azonban sajnos nem jár."


Vagyis jobban jársz a szabadsággal.

2020. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk fizetés nélküli szabira engedtek el. Aznapra így fizetni kell a TB-t is. Nem tudod ezt csak szabival megoldani, elég sokszor menni is kell. Meg nekem lombik beültetés után doki azt mondta 2 hétig ne dolgozzak.
2020. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!