Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az AVIVA-tornát melyik nap...

Az AVIVA-tornát melyik nap kell elkezdeni, még menstruáció előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, de egyelőre nem jön és szeretném kipróbálni az AVIVA-tornát, mert sok jót olvastam róla. Megvettem a könyvet hozzá, de ebben nincs szó róla, hogy mikor kell elkezdeni tornázni.


Csütörtökre nem várom, de már most érzem, hogy meg fog jönni, mindig ugyanazok a PMS-tüneteim... :/


Na de a könyv azt írja, ez meghozza a menstruációt, én viszont nem szeretném, hogy most emiatt hamarabb jöjjön meg, mert amúgy normális 27-29 napos ciklusaim vannak.


De akkor várjam meg, míg megjön és csak utána kezdjem el?



2020. aug. 2. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Én javaslom hogy menj el egy oktatásra is. Olyan 10-15 ezer forint, attól függően, hol laksz. Sokkal jobban elmagyarázzák, megmutatják. A könyv annyira nem magyarázza jól el. Meghúzhatod az izmod vagy nem lesz annyira hatékony (nem, nem oktató vagyok, csak részt vettem és szépen rendezte a ciklusom).


Lényeg, hogy nincs konkrét időpont amikor kezdeni érdemes.

Annyi, hogy a "huppanós" gyakorlatokat (sarokra huppanás, nagy hirtelen mozdulatok, hirtelen leguggolás) nem szabad ovu után csinálni, és ha babáért tornázik az ember, a ciklus utolsó 2 hetében picit visszafogottabban kell tornázni, nem olyan beszorítósan.

Nekünk az oktató javasolta hogy ciklus első 3 napján ne tornázzunk, elég utána, babáért hetente 2x a hosszabb ajánlott.


2-3 hónapot adj neki minimum, ha ciklusrendezés a cél.

2020. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!