Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az inzulinrezisztencia visszaf...

Az inzulinrezisztencia visszaforditható állapot?

Figyelt kérdés
Pcosem és irem van. Félek h átfordul cukorbetegségbe. A diétát most kezdem, a napokban derült fény a problémára. Akik hasonló helyzetben vannak tudnak valami biztatót mondani? Diéta mellett javultak az értékeitek?

2020. aug. 3. 23:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én IGT-s vagyok. Ez már prediabétesz, ami a cukorbetegség előszobája. 1,5 hónapja derült ki. Sírva fakadtam mikor megtudtam. 15 hónapja próbálkozunk a babával. Azonnal elkezdtem a diétát és 1 hónapja kaptam Merckformin XR 750-est napi 2x.

Már 1 hónap után a diéta és Merck annyit változtatott, hogy lejjebb ment az ösztrogén szintem.

Ja mert igen először az derült ki, hogy luteális fázisban (ovu után) magas marad az ösztrogén szintem és túl vastag lesz a nyálkahártyám mensiig. Ezért mindig fél ökölnyi darabok jönnek ki belőlem és brutálisan vérzek. Na most 1 hónap telt el és most nagyon vékony pici darabok jöttek csak. Illetve fogytam 5kg-t. Vékony vagyok amúgy is de a ruháimon tökéletesen jól érződik :)

Nagyon becsületesen és szigorúan tartom a diétát, inni csak vizet iszom, semmi édesítős ital. Szerintem emiatt javult ilyen gyorsan. Mert ugye azt mondják, hogy a vékony IR-esek lassabban javulnak...

Ja és nem a 160 g ch diétát tartom, nekem az brutálisan sok (most vagyok 52 kg az 57-ről és 165 cm vagyok).

Hanem elhagytam a cukrot, lisztet (1 szelet teljeskiőrlésű toast kenyeret hagytam meg a reggelihez) meg az összes tiltólistás dolgot (tej, dinnye, szőlő). Alapvetően is keveset eszem, 1 tenyérnyit mindenből pl 1 tenyérnyi hús 1 tenyérnyi zöldséggel. De akkor eszem amikor jólesik, jellemzően 3-4x egy nap. Ez bevált. És rengeteg víz. Az nagyon fontos szerintem.

Meg eszem mindenmentes sütiket is, azok is jók. Úgy gondolom, ez nem szenvedés, sok olyan dolgot lehet találni ami nekünk is jó és finom. Az ebédemet rendelem speciálisan cukorbetegeknek kialakított menüből. A közérzetem is teljesen jó azóta 😊

Nyugiii ez nem a vég! Pedig én is azt hittem...

Remélem a baba is lassan összejön 😊

2020. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát igen elég ijesztő de most hogy írod az IGT-t picit elbizonytalanodtam. Nekem semmi gyógyszert nem írt a doki csak valami táplálék kiegészítőt valamint diétát, sportot. Engem a betegség lehetséges következményei (főleg a vakság) ijesztenek meg nagyon bár tudom nem kellene ennyire mélyre ásni magamat a témában de hajlamos vagyok ezeken kattogni... Esetleg ha van olyan termék ami finom is és tényleg jó is nekünk akkor azokat a tanácsokat is szívesen fogadnám

😊

2020. aug. 5. 16:30
 13/15 A kérdező kommentje:
Most nézem a leletet inzulin kinetikai zavar van írva. Akkor ez most pontosan mi is?
2020. aug. 5. 17:09
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne aggódj. A mamam 80 éves cukorbeteg. Nem vak, nem amputálnak semmijét stb stb. Aki karba tartja a cukrot az teljes életet tud élni. Neked maximum a teherbe esés környéken kell majd odafigyelned, mert az IR nehezített terep.
2020. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

9-es, a hosszú távú életmódváltást ne úgy képzeld el, hogy valaki állandóan, minden nap, minden percben számolja a szénhidrátokat. Úgy szerintem sem lehet hosszú távon élni. De ha elhagyod a szénhidrátok jó részét, (kenyér, péksüti, tészta, rizs, nagyon ritkán), és több kaját csinálsz otthon (én pld. rengeteg párolt zöldséget ami faék egyszerűségű), meg hetente 3-4x edzesz fél óra HIIT-et vagy többet sétálsz minden nap, na az azért fenntartható dolog.

És egy IR-es se halt még bele, se nem lett cukorbeteg attól, ha karácsonykor 2 hétig visszafogottan zabált, nem azon múlik, ha utána visszamegy az ember az egészségesebb életmódhoz. Amitől jobban is érzi magát egy IR-es, vagy PCOS-es (alacsonyabb stresszszint, jobb közérzet, kevesebb fáradtság, puffadás, stb.)


Én magam nem imádom a 160-as diétát például, egy évig próbálkoztam vele és nem jött be. Nekem az időszakos böjt vált be, ami ugyanúgy szabályozza az inzulinműködést, sőt még hatékonyabban is, de kinek mi.


Most őszintén - vagy ez, vagy az extrém elhízás és a cukorbetegség. Nekem apámat vitte el a cukra és mellette a szövődményei, szóval, ja, inkább tartom magam az általad "tarthatatlannak" ítélt életmódhoz.

2020. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!