Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Párterapeuta vagy pszichológus?

Párterapeuta vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

Inszeminációk közepette vagyunk. 3 év sikertelen próbálkozás van mögöttünk. Nem látjuk az alagút végét. Páromon (30/F) most jön ki minden amit eddig elnyomott. Erősnek próbálta mutatni magát, de rettentően fáj neki, hogy nem sikerül a baba és a külső tényezők ezt brutálisan megnyomják ( mindenhol baba születik). Próbálom mondani neki hogy pozitívan álljunk hozzá és valahogx úgy is lesz a lényeg hogy mi itt vagyunk egymásnak. Most érzem magamon is (30/L) hogy egyre nehezebben viselem, hogy következnek sorba az inszemek.

Szeretnék lelki támogatást kérni. Senkinek nem beszéltünk róla. Se család se senki csak 3 barát tudja. Semmiképp nem szeretnénk elmondani a családnak. Ez sokkal rosszabb döntés lenne mint az hogy magunkban tartjuk. A szánakozás a sajnálat a szülők idegeskedése nem hiányzik. Van elég bajuk sajnos enékül is.

Ti kit ajánlanátok? Ti kihez fordultatok?

Pszichologus? Együtt vagy külön? Vagy párterapeuta?


2020. szept. 1. 16:06
 1/6 Bettina1994 ***** válasza:
100%
Elsőnek szerintem a párterapeutát kéne megpróbálni. Sok férfi a pszichológus hallván még jobban magába zárkózik. Tapasztalatból mondom hogy együtt menjetek mert így könnyebb lebontani a falakat amiket magatok köré emeltetek a stressz miatt. Beszélni meg igenis kell róla hisz nem szégyen a lombik mert már most nagyon sok pár van ebben a cipőben és szerintem a léleknek is jobb ha kibeszéljük magunkból a nyomasztó stresszt okozó problémákat.Az már jó jel ha inszemre tudtatok menni mert van remény. Kitartást és sok sikert kívánok nektek.
2020. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Pszichológus. Együtt is, illetve külön-külön is mondjátok el neki őszintén a gondjaitokat. A görcsösen akarás is lehet a sikertelenség oka. Mi miatt nem lehet természetes úton gyereketek?

Sajnos az is lehet, hogy szakítani fogtok, ennyi fájdalommal és a következő párotoktól lesz gyerek simán. Nem egy ilyet ismerek. Sajnos van ilyen genetikai összeférhetetlenség.

Elengedni a dolgot és örökbe fogadni esetleg?

Olyan is van, hogy azután szül egészséges gyereket természetes úton a nő, miután már feladták, és örökbe fogadnak. A nyugalom miatt összejön.

2020. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Www.gyerebaba.hu/


Őket jó szívvel ajánlom.

(Üdv, egy pszichológus hallgató)

2020. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!

PCT tesztünk lett pozitív.

A szervezetem kinyirja a katonákat sajnos.

Azon kívűl semmi bajunk. Most penteken lesz a 3. inszem.

Nagyon szeretjük egymást már 14 éve és most igy ugyan úgy mint amikor elkezdtünk próbálkozni. :) Szakítás szóba sem jöhet. Nekem ő sokkal fontosabb mint a baba.

Nem akarjuk görcsösen. Az első 1 év volt kemény... na akkor rá voltunk görcsölve.

Csak nyomasztó és amióta állandóan az intézetbe járok/járunk és előtte az a töménytelen vizsgálat, talanán ez nyomaszt ennyire.

És rossz érzés belegondolni hogy erre a betegségre az inszem a megoldás. Hiszem kikerülik a katonák a kritikus részt. Szóval sikerülnie kellene, de mégsem. Remélem majd most :)

2020. szept. 1. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Párterápiára érdemes menni szerintem.
2020. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondd el a dokitoknak őszintén, hogy úgy érzitek eljött az idő, hogy segítséget kérjetek a lelki vonzat feldolgozásában. Mindenki, azaz MINDENKI nehezen visel egy ilyen helyzetet, főleg évek próbálkozásai után. Biztosan tudnak szakembert ajánlani.

Én első nekifutásra azt mondom, hogy jó kapcsolatépítő lehet, ha ezt együtt beszélitek ki, de olyan terapeutát érdemes keresni, aki szükség esetén külön-külön is behív titeket, jó irányba tudja terelni a dolgokat.

Lehet az elkeseredettség olyan blokkokat képez bennetek, hogy már csak ezért sem sikerül a baba. Próbáljátok oldani őket, ehhez biztosan jól jön a szakmai segítség!

2020. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!