Antifoszfolipid szindroma mellett sikerült valakinek terhességet kihordania? Miből állt a kezelés? Melyik orvoshoz jártál?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Immunológus javaslatára, és megfelelő kontrollja mellett ezeket szedtem: Aspirin Protect már a babatervezés kezdetétől a terhesség 28. hetéig, Clexane vérhigító injekció a pozitív terhességi teszttől végig, sőt még szülés után is 6 hétig. És Prednisolon,ami szteroid: a babatervezés kezdetétől 10mg,a pozitív terhességi teszttől a 12. hétig 20mg, a 18. hétig 10mg, a 28. hétig 5mg,és még két hétig 2.5mg.

Két középidős(egy 20 és egy 19 hetes) vetélés után így sikerült végigvinni a terhességet, és egészséges kisfiam született.

2020. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos én már a 3. terhességet veszítem és sajnos már elég idős vagyok. Szteroidot kaptam, de hamar le lett állítva ill. A Clexane az ment lombik közben és utána is. Szerintem kellett volna aspirin és a szteroidot nem leállítani. Elég nagy hiba, hogy az orvosok nem figyelnek jobban.
2020. okt. 2. 15:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a korom ellenére spontán terhesség is lètrejöhetne, ha így lennék gyógyszerelve. Dühítő nagyon és az egyik legnevesebb immunológusnál voltam. Én sajnos mindíg az első trimeszterben vetélek. De jó hallani, hogy valakinek sikerül és talán nem adom fel a reményt.
2020. okt. 2. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Sajnálom,hogy nem jól kezelnek. A mi sztorink se rövid és egyszerű,de a lényeg,hogy végül sikerült.

Nem tudom,hol laktok,mi Zalaegerszegre járunk az immunológiára.

2020. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi Pesten vagyunk. A legjobb immunológusnál voltam, aki állítja nekem nincs antifoszfolipid szindrómám. Mondtam neki, nem látja a laboromon? Mert én igen. Ennyit érnek kb az orvosok. Itt állok 42 évesen 3 vetélés után vagyis az első egy intrauterin retardáció volt, tipikus antifoszfolipid szindroma.

Most akkor próbáljunk 3 hónap után még egy lombikot? Mert ezt jól elcseszték, ráadásnak terhes lettem persze. Nem tudom, talán szteroid és aspirin mellett spontán kellene próbálkoznunk, lehet többre megyünk vele mint a híres orvosokkal. Úgy tűnik nekünk betegeknek kell kitalálni a terápiát és minden orvosi döntést kritikusan kezelnünk és utánajárnunk. Akkor minek vannak orvosok? Azért, hogy privát rendelésen beszedjék a pénzt.

Nem tudom mit csinálunk, lehet a koromra való tekintettel feladjuk a gyerekvállalást. De elég szörnyű, hogy ilyesmin kell átmenni orvosi hanyagság miatt.

2020. okt. 3. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!