PCO-s petefészek esetén mennyi idő alatt jött össze a baba?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy a jobb petefészkem PCO-s. Gondolkodunk a gyermek áldásban, de hónapok óta nem jön össze, és már kezdek aggódni.


Az elmúlt hónapokban hogy vérzésem legyen a Norculotot írta fel, amit 2-szer 1 adagban kell szedjek a menstruáció első napjától számított 14.naptól 10 napig. Semmi változás.


Ma kaptam egy sárga test hormon tartalmú gyógyszert, a felállás a következő mivel ma kell elkezdenem a Norculot-ot szedni, hogy 10+3 napra meghozza a vérzésem mert elmondása szerint nincs domináns tüsző a petefészkemben, ha megjön a menszeszem 3.napon elkell kezdjem szedni 8.napig (10 szemes a gyógyszer napi 2-t) amivel felpótolja a hormonom.


Kérdésem az lenne mivel nekem még nincs tapasztalatom, nem szültem még és sosem voltam állapotos megtudja valaki mondani hogy ez általában hatni szokott-e?

Első gyermek lenne és kezdek egy kicsit megijedni.


24/L


2020. nov. 26. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez annyira egyénfüggő, hogy kinek mikor...

Nekem is csak az egyik petefészek policisztás, első gyerekem elsőre sikerült spontán (29 évesen), második pedig csak clostilbegyttel, a 2.kúrában(31 évesen). Nekem egyébként pcos ellenére rendszeres a menzeszem.

Kitartás és ne stresszelj, fiatal vagy, sikerülni fog. Étkezz egészségesen, sportolj sokat.

2020. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a jobb petefészkem enyhén pco-s, pár hónapja vették észre előtte nem volt gond. Minden hónapban megjön max pár napot késik. Neked néztek hormonokat? Azt mondta a doki ettől még össze kéne jönnie a babának. Mi egy éve próbálkozunk.


25L

2020. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkét petefészkem PCOS volt, nem volt IR-em. Metformint szedtem, de emellett egy lusta dög vagyok és sajnos enni is imádok. Spontán, az első hónapban osszejott a baba. Pedig a PCOS összes tünete megvolt.. Szóval ez teljesen egyénfüggő.
2020. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!