Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek egy asszisztált...

Szerintetek egy asszisztált reprodukciós eljárás “felül tud kerekedni” esetleges lelki blokkokon?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 09:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Aki kitalálta ezt a lelki blokkot, főbe kéne lőni. Csak arra jó, hogy a nőre tolja a felelősséget. Hogy biztosan a nő a felelős azért, hogy nem jön a baba. Mert rástresszel. Mert lelkileg nincs kész rá... Stb. Ezer okot fel lehet sorolni.

Egy teljesen egészséges nőnél ilyesmi nem befolyásolja a teherbeesést.

Én inkább meddőségi központot és teljes kivizsgálást javasolnék. Addig kell menni, amíg kiderül, mi a gond

2020. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Itt szinte minden válaszadó burkoltan leírta, hogy a lelki része egy hülyeség, de még mindig nem vagy hajlandó ezt elfogadni. Akkor mit lehet tenni? 38 évesen nem állsz készen rá lelkileg, akkor mikor fogsz, klimax után? Ezt a baromságot. Ennyi idősen már bármit be kellene vállalni a siker érdekében és nem a lelki blokkokkal foglalkozni.
2020. dec. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok: nem voltam pszichológusnál, de szerintem jó nagy barmot fogtál ki. Ez inkább ilyen lerázó mondat, de nem volt segítség. Csak hogy mondjon valami "okosat". Milyen vizsgálatok voltak eddig? Én már túl vagyok 5 inszemináción, 3 lombikon (ebből 2 vetélés), így elég sok vizsgálatom volt. Hátha tudok valamit segíteni. Nem tudom ti miken vagytok túl, de nagyon sok embernek a sokadik lombik sikerül. Ismert ember például a Debreczeni Zita. 10.lombik sikerült nekik. Gyűlölöm ezt az "engedd el", "ne stresszelj rá" mondatokat. Aki már lombikozik annak évek vannak a háta mögött, hogy már régóta próbálkoznak. Az ilyen ember nem tudja elengedni, mert akar gyereket. A lombik meg egy stressz. Én nem tudom meddig fogom bírni lelkileg, de neten/youtube-on nagyon sok példát lehet találni, hogy sokadik lombik sikerül valakinek. Igazából menni kell előre amíg lelkileg bírod. Férjem azt mondta csináljuk amíg lelkileg nem megyek tönkre. Sajnos sokszor olyan is van, hogy nem tudják megmondani miért nem sikerül. Mi jelenleg azt tudjuk, hogy természetes úton miért nem sikerült, mert kiderült pár dolog: PCO, magas prolaktin, mthfr mutáció.
2020. dec. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: 10-es válaszoló szerintem az sokkal rosszabb ha nem tudod az okát. Amikor a problémákat megtudtam nehéz volt feldolgozni, hogy természetes úton nincs esély. De ha legalább tudod az okát, és lehet kezelni akkor legalább az orvosok segíthetnek. Jelenleg várakozó státuszban vagyunk, mert vizsgálatra megyünk december közepén. Nem stresszelek azon, hogy most sikerül e, mert tudom, hogy nem. Ugyebár 3 havonta lehetne menni lombikra, azt nehéz volt feldolgozni, hogy most a vizsgálat miatt nagyon sok időt ki kell hagyni (júliusban voltunk utoljára, és márciusban vagy áprilisban tudunk újra menni). Ilyenkor ez a része nehéz, hogy erre várni kell, addig pedig semmit nem tudsz tenni.
2020. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Van egy másik nagyon népszerű mondás, hogy a pár nem illik össze egymással és inkább szét kellene menniük, én ezt is imádni szoktam :) főleg olyan pároknál nagyon vicces ilyet mondani, akik hosszú éve élnek együtt szeretetben és békében, és túl vannak már nagyon sok közös nehézségen. És ezek után jön vmi hülye, aki azt javasolja, hogy próbáljanak gyereket csinálni mással, egyből sikerülni fog.


Én vmilyen szinten egyébként hiszek egyfajta determináltságban, pont azért, mert sokszor nincs semmilyen ok, se fizikai, se lelki. Van, akinek a mesterséges eljárásokkal se jön össze, ott meg már milyen lelki stabilitásról beszélünk? Aki évekig küzd, az mindenképp sérül lelkileg, hogy elvárható, hogy szétterülő mosollyal az arcán csinálja végig az 5-6. lombikot is? Hagyni kellene, hogy aki ilyen cipőben jár, az mondhassa meg, hogy milyen típusú támogatásra van szüksége, a megmondásra és okoskodásra sztem senkinek nincs.

2020. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenységet, cöliákiat néztek?

A cöliákia genya egy dolog. "Tünetmentes" is lehet, micel a felszívódással lesz a probléma, így "csak" később derül ki, amikor hiánybetegség lép fel. A teherbeesést is megnehezítheti, mivel fontos dolgok nem szívódnak fel rendesen (pl. folsav).

Előbb ezeket nézesd meg, utána ostorozd magad a lelki okokkal.

2020. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ, aranyosak vagytok. Én nem tudom mi az amit esetleg még nem néztek nálam, de a hormonok teljesen rendben, cöliákia, glutén és laktóz érzékenység nincs, inzulin probléma is kizárva, pcos nincs. Passz..
2020. dec. 8. 13:42
 18/22 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: hidd el ezeknél jóval több vizsgálat létezik. Nekem pl amikor kiderült az mthfr mutáció, és kaptam véralvadási szurit a lombik alatt, akkor láttunk először pozitív tesztet (igaz végül vetélés lett, de terhesség előtte sose volt) Egy lista pl amit én kaptam a Kaáliban, csak hogy lásd az alapokon kívül mennyi minden van, és ez se a vizsgálatok vége:

1. immunológiai infertilitás panel III

2.spermium ellenes antitest

3.foszfatidil inozitol ellenes antitest

4.lupus anticoaguláns

5.D3 vitaminszint

6.TSH, FT3, FT4

7.inzulin rezisztencia/cukorterhelés vizsgálata (3pontos)

8.Nk arány és funkcióTh1/Th2 irányultság vizsgálata

9.prolaktin szint-ha ez magas endocrinologiai vizsgálat

10. AMH

11. Thrombosis genetikai panel (Leiden, protrombin gén, PAI-1, MTHFR)

12. Kromoszómavizsgálat

Szóval ahogy többen írtuk vizsgálatokat érdemes csináltatni.

2020. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, ezek amiket így kilistáztál fizetős vizsgálatok? Vagy megcsinálják a Kaáliban? Nekünk még csak most lesz ott az első konzultációnk, aztán lombikunk lesz. Ezeket a mindenféle genetikai vizsgálatokat, meg spéci antitesteket is egyből megnézik? Vagy csak pár sikertelen lombik után? Esetleg érdemes saját magunk szakállára megnézetni?
2020. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Fizetősek sajnos, kivéve a prolaktint a Kaáliban is megcsinálják. Még az inzulin rezisztencia/cukorterhelés vizsgálata ami TB-sen megoldható akár. Ezeket azért nem szokták elsőre javasolni. Nekem az első sikertelen lombik után adta a doki a listát. De azt mondta, hogy sorozatos vetéléseknél szokták ezeket csináltatni. Mi biztosra akartunk menni, így nagyrészt megcsináltattuk. Kivéve a 8-as és 12-es pontot most a 3.lombik/2vetélés után csináltatjuk. Én személy szerint a D vitamin szinted nézném a helyedben, meg a trombózispanelt (ezt régebben olvastam, hogy sokaknál előfordulhat, és nem is tudnak róla) Drága is némelyik, szóval lehet korai neked, de ha nagyon biztosra akarsz menni max olvas ezeknek utána.
2020. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!