Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR diéta segítség, jó így?

IR diéta segítség, jó így?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál, mindkét petefésszkem pco-s. Mióta abbahagytam fog.gátlót 35-40 naponként menstruálok, szóval sejtettem, hogy ez lesz, így már 1,5 hónapja kiktattam az étrendemből a cukrot és fehérlisztet.

Laborba következő ciklusban kell mennem, ami csak januárban lesz, de addig is szeretném komolyabbra fordítani a diétát, csak nem tudom hogyan. Ahogy olvasom a dolgokat úgy tűnik, hogy már a mostani étrendem is kb. megfelel a kritériumoknak. (Amúgy vékony magas testalkatú vagyok, fogynom nem kell, mert elfogyok, nem vagyok pattanásos, nem vagyok túl szőrös, szóval semmi más tünet nincs, csak a polcisztás petefészek és a ritka menstruáció)

Mozogni igyekszek heti párszor, 20-30 perces YouTube edzős videókra.


Leírom miket szoktam enni, és aki esetleg már régebb óta csinálja tudna segíteni, hogy ennyi elég vagy kellene még valamin változtatni?


Reggeli: 2 kis szelet teljeskiőrlésű kenyér, sokával és sajttal vagy ugyanez melegszendvicsnek vagy teljes kiőrlésű kenyérből pirítós sajtkrémmel és egy sárgarépával vagy kefír-tejföl egy teljes kiőrlésű kiflivel


Tízórai: 3 db korpovit keksz (barna csomagolásos) + gyümölcs (egy alma vagy 2 kicsi mandarin vagy narancs vagy kiwi)


Uzsonnázni sajnos ritkán jut eszembe, ha igen, akkor 2 db korpovit kekszet bekapok.


Vacsora: 2 vagy 3 kis szelet teljes kiőrlésű kenyér, sonkával sajttal, paradicsommal, esetleg salátával vagy ugyanez melegszendvicsnek ketchuppal vagy májkrémes melegszendvics pirosarannyal vagy ritkán főtt tojásos saláta


Ebédet hagytam a végére, mert az a legváltozatosabb, ezeket ettem az elmúlt egy hónapban:

- tejszínes csirkemell, bulgurral, bébi répával és zöldborsóval

-sertés gyros, salátával, paradicsommal, lilahagymával, sült krumplival, fokhagymás joghurt öntettel

- halrudacska teljes kiőrlésű panírban, barna rizzsel, majonézes kumoricával

- Bolognai spagetti (teljes kiőrlésű tészta)

- rántott hús, sült édesburgonyával

- töltött csirkecomb, teljes kiőrlésű kenyérből készült töltelékkel, köles, saláta, paradicsom, lila hagyma, paprika

- Milánói makaróni (teljes kiőrlésű tésztával)

- pörkölt, teljes kiőrlésű lisztből készül nokedlivel, céklával (kenyér nélkül)

- paradicsomos, sajtos sült csirkemell sült krumplival

- rántott hal, barna rizs, majonézes kukorica

- carbonara tészta (teljes kiőrlésű tésztával)

- sárgaborsó főzelék (teljes kiőrlésű lisztes rántással), virslivel

- csilis bab barna rizzsel (kenyér nélkül)

- tejfölös-gombás csirkemell, bulgurral, bébi répával és zöldborsóval

- lencsefőzelék (teljes kiőrlésű lisztes rántással), virslivel

- mustáros sült csirkemell, bulgurral, zöldséggel


Ha filmnézéshez vagy amúgy rágcsát kívánok tökmagot eszek (pucolatlant pucolgatom, így lassabb és kevesebbet eszek belőle)


Eddig nagyon komolyan nem számolgattam a grammokat, csak néha-néha utána számoltam egy-egy ételnek, de mindig a megadott érték környékén volt... Sőt azt is kiszámoltam, hogymindenféle diéta nélkül nem ettem egy nap alatt 160 grammnál több szénhidrátot amúgy sem, ha épp nem zabáltam zacskóstul a gumicukrot :D


Szóval aki komolyan és régebb óta csinálja, elég ez így, vagy min próbálják még változtatni?



2020. dec. 10. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon profi vagy már :)

Max amibe bele tudok kötni, az a reggeliben a kefír. Az gyors ch, inkabb uzsonnára vagy vacsira edd. Ketchup meg majonéznél nagyon figyeld, melyik a cukormentes, én megszívtam párszor (a light nem jó :D)

És a teljes kiörlésű kenyereknél figyeld, hogy minimum 70-75%-ban teljes kiörlésű legyen. (Sajnos már arra is tk-t írnak, amiben csak 20%-a az.)

De amugy nagyon jól csinálod!

2020. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha inkább vékony testalkatú vagy, akkor lehet, hogy neked több ch-t kell enned, mint 160 és a kardio edzés helyett inkább olyan mozgást választani, ami nem túl magas, de kiegyensúlyozott pulzusszámot biztosít. Nekem pl. 200-as diétát írtak elő, mivel nekem híznom is kellene pár kg-ot a diéta mellett. Egy jó dietetikus tud segíteni.
2020. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
A piritóst, meleg szendvicset iktasd ki, mert a pirítástól átalakulnak a szénhidrátok. Valamint a rántott dolgokat is. Sültkrumpli max egyszer egy héten.
2020. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

175 cm vagyok és 60 kg. Mondjuk évekig 55-56 kg voltam, 4-5 kg-ot a tavaszi karantén alatt szedtem fel.


Őszintén amire eljutok oda, hogy meglegyenek a laboreredményeim, abból pontos diagnózis legyen és eljussak dietetikushoz, addigra nagyon remélem elkezd rendeződni a dolog a saját kútfős életmódváltástól is.


Nagyon köszönöm a segítséget. :)

2020. dec. 10. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos a CH felosztása is. Tehát hogy adott napon hogy osztod el a CH mennyiséget, illetve egy étkezésen belül is a gyors és lassú felszívódású szénhidrátokat. Pl 20-25-50-25-40-10.

Korpovitból csak a zöld jó. Főzelékeket inkább rántás nélkül önmagukkal sűrítve. De hát erről igazából órákat lehetne beszélni :D

Dietetikust keress, aki segít a diétában.

2020. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!