Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A párom erőlteti az inszeminác...

A párom erőlteti az inszeminációt? Ti hogy reagálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Másfél éve próbálkozunk a babával én most töltöm be a hónapban a 35. életévemet. Mivel tavaly elvették az összes szabadnapom a covid miatt , illetve bizonytalan volt az egész év anyagi szempontból ezért úgy döntöttünk, hogy még várunk a meddőségi központba való jelentkezéssel, hátha addig összejön.

Közben a páromnak intéztünk egy spermaanalízist, illetve én már kaptam időpontot vérvételre és Uh-ra.

Ma volt a párom az urológusnál, hogy megnézzék az eredményeit és az orvos azt mondta neki, hogy teljesen jó a spermakép és hogy inszeminációra is alkalmas és most hazafelé összevitatkoztunk ezen, mivel ő már most elkezdené.

Még csak most lesz az első konzultációnk a meddőségis orvossal és én alapból azt gondolom, hogy ilyenkor először megnézik a hormonjaim, esetleg adnak gyógyszert és mondják, hogy próbálkozzunk tovább, aztán esetleg ha így sem jön össze, akkor ajánlják fel az iszeminációt.

Amúgy teljesen pontos 28 /29 napos ciklusaim vannak, 52 kiló vagyok.

Ok rendben aláírom , hogy 2 hét múlva betöltöm a 35-öt, viszont én nem gondolom hogy ennyire nagyon öregnek kellene érezni magam a mai világban, hogy rögtön inszeminációval kezdjünk, amitől én meg is mondtam a páromnak őszintén, hogy irtózom.

Én erre még nem vagyok kész, mivel most kövezzetek meg, de én azt szeretném ha természetesen foganna.

Nyilván ha nem jön össze még fél évig akkor elgondolkozom rajta, de nagyon rosszul esik, hogy a párom amikor azt válaszoltam, hogy én még ezzel várnék fél évet, akkor nem mellém állt, hanem leteremtett, hogy ez tiszta biológia, teljesen mindegy hogy fogan és hogy meg fogom bánni majd.

Rosszul esik, hogy ennyire nem ismer , hiszen már többször elmondtam neki a véleményem az inszeminációrol.

A lombikot is max 37-38 évesen vállalnám be, hiszen azt is pontosan a tudom, hogy ő a vékony lányokat szereti és ezt ő már őszintén el is mondta nekem, hogy bizony ha terhes leszek nem biztos hogy úgy fog kívánni, és hogy neki fontos lesz hogy hamar visszafogyjak.

Ezek után meg főleg nem szeretnék lombikozni.

Tudom ez így elég szörnyen hangzik, de nem rossz ember ő, csak nem tudom...

úgy érzem , hogy most ez alatt a babaprojekt alatt sok olyan dolog jön ki köztünk ami nem éppen a legjobb.

Voltatok már hasonló helyzetben?

Illetve ilyenkor úgy érzem magam, mintha ennyire öregnek gondolna , hogy mi már nem várhatunk fél évet sem, mert én igazából csak ennyit válaszoltam, hogy előbb még adjunk magunknak fél évet.

Nem többet...csak fél évet, de erre az volt a válasz, hogy az már nagyon sok a fél év..(kicsit úgy éreztem mintha a koromra célozgatna).

Ő 4 évvel fiatalabb nálam.

Én 34 ő 30

Rossz ember vagyok, hogy nem szeretnék rögtön beleugrani a mesterséges fogantatásba?

Nem zárkózok el tőle, viszont ismerem magam és nekem egészen biztosan fel kellene dolgoznom, hogy a mi babánk nem természete úton fogant, hanem úgy hogy felfeküdtem egy székbe és belém nyomták a párom spermáit.

Nincs ezzel bajom és tisztelem becsülöm azokat a nőket, akik bevállalják akár a lombikot is, de azt gondolom hogy neki is tiszteletben kellene tartania ,hogy én még várnék ezzel.



2021. jan. 13. 17:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

Megértelek téged, de a párod is. Nekünk 4 év kellett mire sikerült. 28 éves voltam, amikor próbálkoztunk, most sikerült az első lombikkal. Volt 3 inszemináció is. Egyébként úgy elment ez a pár év, hogy folyamatosan orvoshoz jártunk. Szóval, mire összejön az inszemináció tuti a kivizsgálásokkal el fog menni pár hónapotok. Nem olyan gyorsak ezek, mint képzeled. Ha nem vagy kész inszeminációra akkor nem vagy, nem lehet erőltetni erőszakkal. Én azt mondom, hogy nincs félnivalód tőle, lehet, hogy nektek sikerül vele. Mire odajuttok még hónapok fognak eltelni, addig lesz időd felkészülni rá. Az is lehet, hogy orvos más megoldást, gyógymódot lát hasznosnak, de az is lehet, hogy nem átjárhatóak a petevezetékeid és, akkor csak lombik jöhet szóba. Készülj fel mindenre!

A korod nem sok, csak azzal számolj, hogy évek mehetnek el erre. Másrész minden genetikai betegségre megnő a kockázat évről-évre sajnos. Az egy dolog, hogy te hogy érzed magad egy másik dolog, hogy mit mondd a biológia. Sok sikert nektek!

2021. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
30%
Végekezés elhagyásán kívül semmit nem vetettem volna be azért, hogy gyerekem legyen
2021. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy öreg. De azzal tisztában kell lenni, hogy a termékenység csökkenése már 27 éves korban is észlelhető, és azután minden évben hanyatlik.


35 éves korra a teherbeesés esélye körülbelül a fele a 25 éves kori esélyeknek, miután körülbelül évente 3 százalékkal csökken. (informed.hu-ról szedett adat)


Még fiatal korban is 80-85% kb az esély, hogy valaki egy éven belül teherbe esik, egy cikluson belül 25-30%.


35 éves korban ennek a felével számolhatsz, évente 3%-os csökkenéssel.


Igen, van, aki ebben a korban is azonnal teherbe esik. És azt is tudom (én már közeledek az ötvenhez), hogy a te korodban még nem öreg egy nő. De sajnos a biológiát ez baromira nem érdekli.


Nekem annak idején Dr. Czeizel Endre azt mondta, hogy hőmérőzéssel, méhnyakváladék és méhszáj állapotának vizsgálatával tudatos tervezéssel három hónapon belül teherbe kell esni, ha minden rendben van. Három hónap után meg küldtek további vizsgálatokra.

Én a helyedben ezt még megpróbálnám, de sokáig nem várnék.

2021. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
69%
30 éves kortól csökken a fogamzóképessége egy nőnek. Engem 31 évesen idősebb kismamának tituláltak. Szóval sajnos 35 évesen elég idős vagy, ha tényleg akarsz gyereket akkor bizony előfordul hogy inszeminációval vagy lombikkal fog már csak megfoganni. Ne húzd az időt, mert a gyereket fel is kell nevelni.
2021. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd rá nyugodtan. Az inszemináció nem olyan, hogy bementek és kértek egy inszeminációt, hanem előtte úgyis kivizsgálnak, ha van más, jobb ötlete az orvosnak, akkor úgyis azt ajánlja először. Simán eltelik egy fél év, mire odáig eljuttok.
2021. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Hagyd rá, majd az ORVOS megvizsgál és javasol egy időpontot, hogy mikor vághattok bele. A párod ebben a helyzetben nincs döntési helyzetben - de egy darabig te sem.
2021. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
83%
Nehez helyzet, de masfel ev utan 35 evesen nem varnek egy percet sem tovabb. Ugy ahogy elottem irtak, ez nem hiphop tortenik, honapok telnek el. Az sem biztos, hogy az elso sikerul, sot.
2021. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Erőltesse, nem így működik. TB-alapon nem fognak esélyt se adva a természetnek egyből inszemre küldeni. Ezt tudnia kéne (mondd meg).

Egyébként azzal a résszel is érdemes lenne foglalkozni, hogy csak vékonyan tud elfogadni. Én kicsit megkapargatnám ezt a dolgot: mit csinál, ha a hormonkezelésre lesz szükséged? Mit tenne, ha a terhesség-szoptatás körrel borulna meg a hormonháztartásod? Mennyi "türelmi időt" adna neked visszaszerezni az alakod. Hogyan támogatna ebben? =értsd: nem árt, ha arról is beszélgettek, hogy milyen munkamegosztásban fogjátok vinni a háztartást és a gyereket.

2021. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
68%
Egyből úgy sem kezdik el. Átjárhatósági lesz, hormon vizsgálatok és már bizony igen csak benne vagy a korban, igaza van a férjednek.
2021. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%
Azon nem gondolkodtál még, hogy nem a megfelelő emberrel készülsz gyereket vállalni?
2021. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!