Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A menzesz előtti barna folyás...

A menzesz előtti barna folyás utalhat meddőségre?

Figyelt kérdés

Fél éve próbálkozunk de nem jártunk sikerrel. Eddig nem izgultam, nem hőmérőztem, nem is tesztelgettem minden egyes hónapban de kezdem azt érezni, hogy baj van. Tudom fél év még teljesen normális, sőt... ovulációm van, tünettel jár (görcs, enyhe barnázás 1-2 napig) viszont a menzeszem előtt egy héttel már görcsös fájdalmaim vannak és barnázok is...általában egész addig míg meg nem jön (4-6 nappal előtte kb).. olvastam, hogy ez nem normális dolog. A problémám az, hogy már nem tudom megmondani mi normális és mi nem, mert éveken át félrediagnosztizáltak egy fertőzéssel és már nem emlékszem milyen ha minden rendben van.

3 hét múlvára kaptam a legkorábbi időpontot az orvoshoz de nagyon félek, hogy a balf*szkodás miatt már rég meddő vagyok.

Utalhat ez a rendellenes barna folyás meddőségre? Van akinek rendbe tudták tenni és összejött a baba?



2021. jan. 26. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Amennyire tudom, ez inkább progeszteronhiányra utalhat.
2021. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha ilyen sokáig barnázol, akkor ott a hormonokkal van valami gond. Ahogy az első írta, általában progeszteron hiány. De bármilyen nőgyógyászati probléma lehet, ami ösztrogén többlettel jár. Volt korábban valami problémád? Ciszta? Mióma?
2021. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Baktérium fertőzésem volt.
2021. jan. 26. 10:18
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Progeszteron elegtelenseg lehet, amit viszont okozhat pajzsmirigy, pcos, mellékvese vagy ir.
2021. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hormonproblema, nekem is ilyen volt. 3 gyerek elso honapban de progipotlassal.
2021. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt mensik előtt, néha csak 2-3 napig de néha egy hétig is barnáztam, a 9. hónapban jött össze a lányom, viszont utána semmi gond nem volt, nem kellett pótolni a progeszteront se. Amikor orvoshoz mentem, ő nem mondott nekem erre semmit, hormonpanelt kezdtünk volna csinálni csak akkor jött a pozitív teszt szóval onnantól már lényegtelen volt.
2021. jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A progigondok mellett én is a miómára, esetleg endometriózisra tippelnék, de hát látatlanban senki meg nem tudja mondani. Magándokihoz menj, valami leinformálhatóhoz (foglaljorvost portálon pld. vannak értékeléseik a dokiknak és értelemszerűen foglalni is lehet itt). Lehet kell majd valami diagnosztikai beavatkozás is, lapraszkópia vagy jobb esetben HyCoSy is elég lehet. De lehet már egy vérképből kiderül. Sajnos félrekezelt fertőzés okozhat bajokat, de nem kell egyből a meddőségre gondolni.

Mi lassan 1 éve próbálkozunk, eddig minden OK és sose volt nagy nőgyógyászati gondom, férjem is ok, de mégse jön össze.

2021. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kíváncsi leszek mit mond a doki.
2021. jan. 27. 09:22
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan ez a problémám. Mensi elott 6 nappal már látom a nagyon enyhe barna folyast es ez szépen felerosodik mensiig. 20. Napi vervetelem teljesen normális. Napi 1 progeszterontabletta nem oldja meg.
2021. febr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Hát ez nem túl bíztató :(. Bánná a fene ha barna már a menzesz előtt ha nincs mögötte gond :/ De félek, hogy emiatt nem sikerül a baba.
2021. febr. 2. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!