A myo-inozitol bekevarhat rossz irányba a vércukor-inzulin-ba?

Figyelt kérdés

2021. febr. 12. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon egyszerűen fogalmazva igen.

Van, akinek ront az értékein.

2021. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem segített.

Mértem az értékeket és valóban használt. De ésszel kell szedni és nem mindenkinek használ nyilvàn.

2021. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert októberbe volt 3. és 21. napi hormon vérvételem. Ott néztek éhgyomri vércukrot és inzulint is. Akkor 4,8 volt mind a kettő. Lassan készülünk lombikra, és csináltattam magán laborba terheléses vércukor vizsgálatot, aminek nem lett túl jó eredménye. Októberbe kezdtem el szedni az inozitolt, amit januárban abbahagytam, mert akkor olvastam utána jobban, hogy rossz irányba is terelheti a dolgokat. Eddig nem volt rossz a vércukrom, ezért gondoltam, hogy talán az inozitol kavarhatott be. Legalább is nagyon remélem, hogy csak az kavart be az eredménybe.
2021. febr. 12. 16:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is elkezdtem méregetni, eddig 3 mérésem van, de azok jók szerintem. Azért is reménykedek nagyon abba, hogy csak az inozitol vitte el rossz irányba.
2021. febr. 12. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az inositolok elsősorban inzulinérzékenyítők, egyébként természetes úton is bőven előfordulnak, friss zöldségben, gyümölcsben, tojásokban és húsban. Én sokat utánaolvastam a hatásának (nem nők lapja szintű cikkeket hanem külföldi tudományos kísérleti leírásokat) és "normál" dózisban (kb 6g/nap max.) biztonságosnak tekintették mindenhol, magas dózisban a depresszió, kényszervetegségek esetében is segítség lehet.


Amit írsz, az alapján felmerül pár kérdés - októberben ha csak az éhomi értéked nézték, az önmagában nem mérvadó. Alapvetően 3 pontos vizsgálat kell, hogy a cukor- és inzulingörbéd látszódjon. Gondolom ezt csinálták meg 2. alkalommal.

Könnyen lehet októberben sem volt jó az inzulinválaszod, csak nem derült ki, mert nem lett teljeskörűen megnézve. Ha azóta híztál is (hisz itt voltak az ünnepek, meg a hideg időben szénhidrátdúsabban étkezünk), akkor az alapértékek valamekkora megemelkedését magával vonhatja.

Hogy otthon ujjbegyből nézed a vércukrod, nem teljesen ugyanaz, mint laboratóriumi körülmények között. Kezdve azzal, hogy ott egy általános, nemzetközi egységnyi (75gramm) tiszta glükózt kell innod. Ha mondjuk eszel helyette otthon főtt krumplit pörkölttel, az nem ugyanaz (a fehérje- és zsírbevitel miatt), emiatt az eredményeket se érdemes feltétlen összehasonlítani. Bizonyos esetekben jó otthon mérni, de ebben az esetben nem lesz hasznos, ha azzal érvelsz magad előtt, hogy "de egyébként minden rendben".

Meg kell beszélned a kezelőorvossal hogy mit érdemes tenni, valószínűleg metforminra tesz és szénhidrátszegény diétára, és megbeszélhetitek hogy a myo-inozitolt szedd-e tovább.

Mivel a terhelést gyakran nem nagyon ajánlott csinálni, ezért most egy ideig biztos ebből fogtok kiindulni.

2021. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!