Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas a vercukorszint terhessé...

Magas a vercukorszint terhesség alatt?

Figyelt kérdés
26hetes terhes vagyok,eddig problémamentes volt a terhességem,mégcsak rosszul sem voltam. A terheléses vércukorszint mérésen elég nagy érték jött ki 30perc után 185(60-180 lett volna a jó) 60perc után 211, 90perc után 192 és 2orára 154(és 140lett volna a normál) 2nap múlva megyek dokihoz,kicsit megvagyok ilyedve,nemtudom mi következik ezután és féltem a picimet is. Van olyan akinek ugyanez volt? Kelett inzulin? Vagy elég e ha odafigyelsz az étkezésre(diéta).
2020. dec. 28. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem még ilyen nem volt, de remélem ezzel segítek:

[link]


26/F

2020. dec. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket már mind végigolvastam. Saját tapasztalatra lenne szükségem.
2020. dec. 29. 08:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Doki nem mondott semmit? 160 grammos diétát szokták. Van terhességi cukros fb csoport, ott sokat lehet tanulni.
2020. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon élsz? Mert ez a mértékegység otthon nem nagyon játszik, de külföldön láttam már. Igen, elég magasnak tűnik, de keress esetleg egy dietetikust, aki segít beállítani az étrendet. De ahogy fentebb írták, rengeteg face csoport van.
2020. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, külföldön csináltattad a tesztet? Ezek mg/dl értékek, de Magyarországon mmol/l-el számolnak, ezért a fenn belinkelt cikk is azért ír ilyen alacsonyakat.

Nullás értéket sem ártana tudni. De átszámolva kb így néz ki:

30-as - 10.3

60-as - 11.7

90-es - 10.7

120-as - 8.6


Csúnyán megdobja ott középen, és 2 órára se jön vissza le. Éhomi értékkel teljesebb lenne a kép. "Vigasztalásképp", egy barátnőmnek 120 perces cukra volt 12-es (tehát kb mint a Te 60 perces értéked), és neki is 160 grammos szénhidrátdiétát írt elő az orvos - pedig azt hittem hogy az már kőkemény GDM és inzulint kap rá, de nem...

Viszont ha külföldön vagy, lehet óvatosabb a doki, vagy ki tudja.

Mindenesetre pánikba nem kell esni, legrosszabb eshetőség hogy étkezésen változtatni kell és szúrni kell magad inzulinnal, meg valószínű idő előtti indított császárod lesz (legalábbis itthon ez a protokoll GDM-nél). Szóval 3-4 hónapig azért ez is kibírható és jól lesztek mindketten.

Már most érdemes a szénhidrátfogyasztást visszavenni, fehércukrot hanyagolni, csak teljeskiőrlésű dolgokat enni! A doki meg majd mondja a továbbiakat.

2020. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, külföldön csináltattam igen. Dokihoz holnap megyek (nőgyógyász) meglátom mit mondd és jövőhéten több mint valószìnű megyek tovább. Addig diéta aztán meglátom hogyan tovább.
2020. dec. 29. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!