Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormonpanel eredményemről...

Hormonpanel eredményemről mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

3. és 20. napi hormonpanel eredményem. Voltam vele orvosnál, szerinte nincs vele probléma, mégsem jön össze a baba évek óta.(több kémiai terhesség, pozitív tesztek menstruáció előtt , mégis megjön a mensi, valamint vetélés is volt már egyszer, 3-4 hetesen)Orvosról , orvosra járok, mégsem talál senki bajt, ami indokolná hogy nem esek teherbe. Barnázás menstruációk között, vérezgetés is előfordul, és arra sem mond senki semmit. Valamint az egyik oldali petefészkem sokszor szúr, és mintha be is dagadna, az az oldal sokkal duzzadtabb.

Annyi, hogy enyhe inzulinrezisztenciám van, arra szedek gyógyszert 3 hónapja, valamint ennek a leletem alapján múlt héten írt fel magas prolaktinra gyógyszert, holott az épp nem is magas. Én a progeszteront alacsonynak látom, de arra semmit se mondott. Köszönöm előre is, aki tud valamit segíteni.(28N)


AMH 2,35 (0,60-7,40)

Tesztoszteron 2,12nmol/l (0-2,59)

Ösztradiol 79 pmol/l ( 82-422)

Prolaktin 20,63 ng/ml(3,34-26,72)(menopauza után 2,74-19,64)

LH 2,44 mlU/ml (2,12-10,89)

FSH 6,01 mIU/ml ( 3,85-8,78)


Progeszteron (20.napon)

15,28 nmol/l (16,4-59)


2021. febr. 13. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Magas a tesztoszteron és nem volt ovuláció.
2021. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt miből látod hogy nem volt ovulacio?
2021. febr. 13. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Androgén túlsúly: magas tesztoszteron, alacsony ösztrogén. Nem volt peteérés sem, ezt az alacsony progeszteron mutatja. (Ált.-ban 35 nmol/l fölött mondják, hogy volt peteérés).
2021. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy a 20. napi vérvétel előtt nem volt ovud, az biztos. Lehet később se, sajnos. Ez a progi mennyiségéből látszik, ahogy mondják - nemrég endokin doki nekem azt mondta, 25 nmol/l felett szeretik látni, még jobb 35 felett.

Ha normális mennyiségű metformit írt elő a doki és az életmódváltást is tartod, akkor az segít ovulálni majd.

A tesztoszteron valóban magas, az AMH meg picccit alacsony, de a legjobbat azzal tennéd magadnak, ha keresnél egy normális meddőségi endokrinológust, aki ezt átnézi neked.

Nőgyógyászati ultrahang (esetleges policisztás petefészek, mióma, endometriózis kiszűrésére) és pajzsmirigy hormonok megnézése se ártana a teljesebb képhez.

2021. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Pcost nem találtak,egyik uhn se. Az amh nem gondoltam hogy alacsony :(
2021. febr. 15. 11:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem alacsony, nyugi.. Alacsony 1 alatt lenne.
2021. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!