Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor és hogyan marad el az...

Mikor és hogyan marad el az az érzés hogy már úgy sem fog sikerülni?

Figyelt kérdés
Mi most vagyunk túl az első éven. Pár hónapja PCOt találtak minimális IRrel és kissé magas AMHval. Jelenleg a második típusú kezelést kapom de még soha nem volt pozitív tesztem. És kicsit úgy érzem hogy ez soha nem fog összejönni (próbálom magam lerángatni a realitás talajára: hamarosan rendbe fog jönni stb.. de nem mindig nyújt megnyugvást). Sokatok hosszú éveken át próbálkozik/próbálkozott. Ti ezt hogy eltétek meg? Végül teljesen elengedtétek és belenyugodttatok hogy akkor nem jön a baba vagy végig hittetek benne?

2021. márc. 25. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tunetmentes vagyok IR-rel, PCOs-val, ket gyerekem van, dieta+aviva tornaval, gyogyszer nelkul. A pajzsmirigyem alulmukodott, ez sokszor egyuttjar az IR-rel, illetve a prolaktinom hatarerteken belul volt, de a babahoz elvileg mar magas. Ezek mind a gyerekvallalas elott kiderultek, az IR mar evekkel korabban, igy en a hormontornat meg a dietat csinaltam, illetve csaladallitasra is elmentem az esetleges lelki reszet rendberakni, mert a hormondokim azt mondta, hogy kb. 60%-ban mulik azon, a tobbi a fizikai allapot. Az elso gyerek rogton osszejott, a masodikra 2 evet vartunk, de kozben szoptattam, ahogy azt abbahagytam, sikerult, az alapbol magasabb prolaktin ugy latszik, mar tul magas volt ugy. Akkor volt tobbszor, hogy fel akartam adni, mert mondtak szakertok is, hogy keves szopi mar nem szokta megakadalyozni, hat nalam megis. Sok ir-es sikertortenetet talalsz az avivatornat csinalok kozott. Drukkolok. Engem az mozditott ki a holtpontrol, mikor egyszer ket hetet kesett, es mar azt hittem, baba van, de nem teszteltem, akkor annyira izgatott es boldog lettem a bekepzelt tunetektol, hogy tuti baba van, hogy mikor aztan vegul megis csinaltam tesztet, negativ lett, majd ra fel napja megjott, akkor lattam, hogy valojaban nem akarom feladni.
2021. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az első évben minden hónapban meghaltam kicsit, ezután ilyen általános szomorúság maradt. 3 év után átmentem tagadásba. Nekem nem kell gyerek, jobb is így ketten, de jó, h nem sikerült. Aha, persze. 🤣 kb 1 év telt el így (persze nem védekeztünk), aztán valami hihetetlen nyugalom szállt rám. Hogy majd jön, ha akar, ha meg nem, akkor örökbe fogadunk, úgy is jó lesz. Élveztük egymást, programokat csináltunk, közben nagyon vártuk a babánkat. 6 év után eldöntöttük, hogy örökbe fogadunk. Elkezdtük beszélni, kinek mi fér bele, lehet-e cigány, vak, nagyobb gyerkőc, testvérpár, stb. Mondanom sem kell, hogy még abban a hónapban megfogant a nagy. 😄
2021. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ha jol ertem, tobb gyereketek is lett, a kicsi mennyi ido utan sikerult?
2021. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első hónapban sikerült a 2. és a 3. is. 😄
2021. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 6 évig nem jött és végig biztos voltam benne, hogy a szervezetem képes rá, csak a lelkemnek kell helyrejönnie és akkor helyreállnak a hormonértékeim és minden, ami az orvosok szerint leküzdhetetlen akadálya a dolognak. Emiatt dolgoztam is rajta, alternatív irányokat kerestem stb., szóval nem jött el az az érzés, hogy feladom, inkább bennem is az volt, hogy jön majd, ha úgy ítéli meg, hogy már lehet. :)
2021. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni őket! Gratulálok a babákhoz.
2021. márc. 26. 07:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

IR, pcos, hashimoto 3 évet váratott magára, de spontán sikerült. Minden hónapban reménykedtem 😊

15hkm

2021. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1,5 éve próbálkozunk. 6 hónap után kiderült az IR, PCOS, elkezdtem a diétát, sportoltam, metformint szedtem, fogytam egy csomót fél év alatt és az 50-60 napos ciklusaimból lett 30 napos. De csak nem jött a baba. Végül a férjemet elküldtem spermavizsgálatra. Ki is derült, hogy vele is gond van. Azóta volt egy sikertelen lombikunk, most készülünk hamarosan a 2.-ra.

Én a mai napig várom azt az érzést, amit sokan itt írnak, hogy "el tudjam végre engedni", de eddig még nem sikerült. Olyan jó lenne kicsit fellélegezni, és átélni a gondtalanságot, egyszerűen nem ezen kattogni. Remélem egyszer én is átélem. Vagy ami még jobb lenne, ha az anyaságot élhetném át végre :(

2021. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!