Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetséges 51 napos ciklussal...

Lehetséges 51 napos ciklussal teherbe esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly júniusban hagytam abba a fogamzásgátlót, amit követően szinte rögtön elmentem a nőgyógyászomhoz, mivel babát szeretnénk.


A baba témában azóta sem történt változás, viszont úgy néz ki a ciklusom beállt 51 naposra. 1 hete jártam a doktornőnél, aki semmi rosszat nem mondott a témával kapcsolatban, sőt mivel rendszeresen ennyi napos a ciklusom, így szerinte semmi akadálya a teherbe esésnek.


Motoszkál bennem még is, hogy mi van, ha még sem sikerül így.

Van valaki, aki ilyen hosszú ciklus mellett esett teherbe?

Szerintetek kb mikor érdemes próbálkoznunk, illetve az ovulációs tesztet mikor érdemes végezni?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat.



2021. ápr. 1. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Az én orvosom a 42 napos ciklusaimra azt mondta, hogy ez nem ciklus. 28-32 naposak tekinthetők annak. Uh követéssel kiderült, hogy nem is volt peteérésem gyógyszer (Clostilbegyt) nélkül.
2021. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is. Lehet, hogy érdemes lenne felhívnom a doktornőt, vagy talán másik orvoshoz kéne mennem. Magán doki, rég óta járok hozzá, eddig még nem volt rossz tapasztalatom vele. Legutóbb annyit mondott, még fiatal vagyok, nem vagyok elkésve semmivel, a ciklusom pedig teljesen jó így, nem baj, ha hosszabb :(


1-es: Köszönöm a választ, ment a zöld.

2021. ápr. 1. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "csak" 37 napos, de sikerült. Ovum 23.ciklusnap volt. 16 hetes kismama
2021. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nagyon fiatal vagy, akkor lehet megvárhatod a nyarat, teljen el 1 év azóta, hogy abbahagytad a foggátlót. Elvileg 1 év alatt kell visszaállnia a rendszernek.


Ha van is ovulációd, akkor is csak 51 naponta azaz kB fele annyi esélyed van adott idő alatt teherbe esni, mint egy rendes 28 napos ciklussal rendelkezőnek, úgyhogy ez semmiképp sem normális.

Én nyár elején másik orvoshoz mennék. Nőgyógyász-endokrinológushoz. Hozzájuk sokat kell várni, 1,5 hónappal azelőtt kérj időpontot, hogy menni szeretnél.

2021. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!