Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 40 évesen 21-23 napos ciklussa...

40 évesen 21-23 napos ciklussal teherbe eshetek? Vagy már túl öreg vagyok, és ezért nem egészséges a petesejtem?

Figyelt kérdés
Peteérésem biztos van,mert júniusban vetéltem el 9 hetesen?Lehet,hogy az a baba is azért ment el?Szerintetek?

2013. aug. 3. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy öreg, más oka lehet. szerintem orvossal kellene konzultálnod, itt a gyk-n csak összevissza írogatnak az emberek
2013. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy ezért ment volna el, de azt mindenképpen jó, ha tudod, hogy 40 körül már minden komplikációnak, így a vetélésnek is nagyobb a kockázata. Természetesen, a legjobb, ha kérsz egy teljes kivizsgálást.
2013. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
teherbeestél az nagyon jó jel, valószinüleg sikerülni fog ujra. Persze a korod miatt is lehet de a huszonévesek között is sokan vetélnek el az elején. Minden második nő legalább elszenved egy vetélést élete során, de ettől még születik több egészséges gyereke is.
2013. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom...

Azt neked senki nem fogja tudni megmondani, hogy miért ment el az a baba, de akárhány éves korodban elmehetett volna sajnos. Nekem is 9 hetesen ment el, 33 évesen, később mégis egészséget kisfiam született. Szóval ne add fel, mert önmagában az életkor nem mérvadó.

Orvoshoz érdemes lenne elmenned, hogy jobban oda tudjanak figyelni rád.

2013. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el endokrinológushoz, valami gond csak lehet a hormonjaiddal, túl rövid a ciklusod, így valószínűleg nincs is megfelelő peteérésed (kivéve, amikor véletlenül mégis). A vetélést is okozhatta hormonprobléma is, pl. a pajzsmirigyedet érdemes lenne megnézetni.

Mielőtt kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, nekem is rövidek voltak a ciklusaim, évekig nem sikerült teherbe esnem. Aztán egyszer összejött a baba, de 10 hetesen elhalt. Utána volt még egy korai vetélésem. Amióta gyógyszert szedek, minden rendbejött, már két gyerekünk van. (35 és 37 évesen szültem).

2013. aug. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Az a baj,hogy fél éve kiköltöztem Amerikába és itt még nem nagyon igazodok ki az orvosok között...Nekem is van 2 egészséges nagyfiam,de a páromnak még nincs.Nagyon nagyon szeretnénk babát...De borzasztóan rettegek,hogy ez a bébi is véletlen volt,és többé nem esek teherbe.
2013. aug. 4. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel ,Én 44 évesen lettem állapotos.
2013. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Ne add fel, én is javaslom az endokrinológust, vagy legalább egy TSH-s vérvételt. Én 42 vagyok sajnos eddig nem jött össze, de még nem adtam fel. Már volt egy sikertelen lombikunk. Peteérésed biztos van, az már jó jel!
2013. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, 42. évesen 8 hetes kismama! Spontán!
2013. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!