Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan viselitek ha valaki a...

Hogyan viselitek ha valaki a környezetetekben teherbe esik?

Figyelt kérdés
A kategóriából adódóan azokhoz szól a kérdésem, akiknek nem jön össze a baba. Hogy érzitek magatokat mikor megtudjátok, hogy a családban vagy közeli barátoknál valaki teherbe esik?
2021. ápr. 6. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Örülök :)
2021. ápr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Örülök nekik, gratulálok is.

Persze magamban kicsit szomorú is vagyok, hogy nekünk még nem sikerült, viszont ez nem az ő hibájuk. Azért mert nekik összejött, nekünk még nem, nem leszek rosszindulatú, vagy féltékeny.

2021. ápr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Az első 1-2 évben talán picit “megsértődtem”. Nyilván tudtam, hogy nincs rá okom és kb 5 percig tartott ez az állapot, de sokkolt a hír. Utána már őszintén tudtam örülni minden babának, felfogtam, hogy nem lesz attól se jobban, se kevésbé gyermekünk, hogy másoknak lesz-e.
2021. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Örültem is és mérgelődtem is, amikor ilyen helyzetben voltam. Persze előttük csak örültem :D Mert nyilván hogy ez nekem rosszul is esik,az az én problmám, nem az övé, nem szavad rázúdítanom.

De nagyon ambivalens érzés volt,mert közben tényleg őszintén örültem a babáknak, meg hogy milyen jó helyre születnek.

2021. ápr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi már a 2. lombikunkra készülünk, próbálkozni se most kezdtünk el.

NEkem azért vannak hullámvölgyeim. Néha rettenetesen magamba tudok zuhanni. Néha hallani se akarok terhesekről, babákról, gyűlölök mindent ami ezzel kapcsolatos.

Hogy irigy vagyok-e? Igen!!

Hogy örülök-e a boldogságuknak? Ha nagyon nagyon őszinte akarok lenni, akkor nem.

De a családom és a barátaim nagyon fontosak a számomra, és fontos a boldogságuk. Sajnos az érzéseimet nem tudom befolyásolni, ilyen irigy dög vagyok. De azt, hogy ebből mit mutatok nekik, azt igen! És szerintem ez a fontos!

Nagyon figyelek minden rezdülésemre, hogy véletlenül se sejtsék meg, mennyire el vagyok keseredve. Végig követtem a barátnőim terhességét, igyekszem kedves lenni és támogató.

Azért mert nekem nem sikerül, nem szabad hogy ők érezzék magukat rosszul, nem szabad elrontani az örömüket. És semmiképp sem szabad a saját nyomorúságomat rájuk zúdítani!

Én ezeket mondogatom mindig magamnak és ez segít helyesen viselkedni.

2021. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

3 éven keresztül nem estem teherbe. Örültem mindenki sikerének, tudtam, hogy egyszer nekünk is sikerülni fog.

Sikerült! 16+5hkm

2021. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Akinek már van gyereke, úton van a baba az annyira másképp látja már az egészet. Még akkor is ha hosszú évek küzdelme áll mögöttük. Mintha utólag minden megszépülne, a rossz emlékek halványulnak és a boldogság elnyomja a hosszú évek fájdalmát.


Aki éveket várt a babára, tényleg mindig tudtátok, hogy sikerülni fog? Soha nem volt egy gyenge pillanatotok sem, mikor úgy éreztétek nem bírjátok? Mikor egy újabb kudarc után úgy éreztétek, nektek már sose adatik meg egy gyerek? Mikor valaki bejelentette a terhességét és ti arra gondoltatok “ mikor jön el az én időm?”

Persze ezek csak pillanatnyi állapotok, utána összeszedi magát az ember. De amíg nem sikerül, addig csak a bizonytalanság van és a remény amibe kapaszkodni lehet.

2021. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
6os vagyok. Én minden hónapban teszteltem, a 3 év alatt menstruáció előtt pár nappal. Láttam, hogy negatív, így nem ért csalódás amikor megjött. Úgy voltam vele, új hónap új remény. Aztán egyszer csak spontán sikerült. Alig akartam elhinni, ennyi negatív teszt után.
2021. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen, 7-es, tudtuk, hogy jönni fog. Nem volt olyan opció, hogy nem lesz gyermekünk, maximum nem vér szerinti lett volna, ha úgy alakul. 6 év után sikerült az első baba.
2021. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
En rosszul. Nem mutatom ki, ugy teszek mintha orulnek vagy legalabbis mintha nem erintene iszonyat rosszan. Mert azert megiscsak kisbabarol van szo. De nagy fajdalom es elkeseredettseg csalodas, ez nem felejuk iranyul hanem magamfele.
2021. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!