Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan viselitek ha valaki a...

Hogyan viselitek ha valaki a környezetetekben teherbe esik?

Figyelt kérdés
A kategóriából adódóan azokhoz szól a kérdésem, akiknek nem jön össze a baba. Hogy érzitek magatokat mikor megtudjátok, hogy a családban vagy közeli barátoknál valaki teherbe esik?
2021. ápr. 6. 23:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Ez a helyzet mindig szembesít vele, hogy én ezt sohasem élhetem át, sosem leszek én a "következő". Mosolyogva gratulálok, aztán próbálom kivonni magam a társaságból és láthatatlanná válni. Szerencsére ezeket a bejelentéseket általában nagyobb családi rendezvényeken tartják, így nem olyan feltűnő, hogy nem érdeklődök a babáról, megteszik helyettem a rokonok. Előfordul, hogy kimegyek az udvarra vagy a mosdóba kicsit "nyalogatni a sebeimet". Nem borulok ki látványosan, nem sírom el magam, próbálok kedves és udvarias lenni, de képtelen vagyok örömet és érdeklődést színlelni, amikor a szívem szakad meg.

Nyilván örülök a boldogságuknak, de túlságosan fáj a növekvő pocak, az uh-képek, a babaágy, babkocsi, babaszoba és hasonlók látványa.

2021. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, kiről van szó.

Ismeretlen, idegen? Kicsit irigylem, de boldog vagyok értük, hogy átélhetik azt, amire én még csak vágyok.


Ismerősöknél, barátoknál, rokonoknál: eléggé tud fájni, de jobban örülök nekik, mint amekkora a fájdalom.

Egy konkrét rokon imádni való - nem erőlteti a babázást, nem okoskodik, így náluk szívesen vagyok és szívesen babázok. Nekik örülök a legjobban.

Másik, férjem végi rokon okoskodó, osztja az észt, erőszakosan tukmálja a gyerekét, és folyamatosan bombáz a nektek mikor lesz már... és ha majd neked is gyereked lesz... című nótákkal. Rühellem, és miatta sajnos a gyerektől is tartok két lépés távolságot, bár tudom, nem a kicsi hibája, hogy az anyja ilyen. Na az ő esetében vagyok úgy, hogy az neki miért sikerült és nekem miért nem?


De ilyen az élet. Amit nem tudok megfejteeni, hogyan működik, hogy drogosoknak, alkeszeknek, teljesen egészségtelen embereknek is gyakran összejön, míg egészséges életmódúaknak sokszor nem...

2021. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Mindig feljött bennem a "le vagyok maradva" érzés és a csalódottság. Főleg amikor nálam 5-10 évvel fiatalabb rokon/munkatárs várta már a többedik babáját, nekem meg egy sem sikerült. De irigy nem voltam, mert tudtam, éreztem, hogy nekem is lesz egyszer. Inkább az érintett rosszul, hogy nem sikerült fiatalon szülnöm.

Végül 5 év várakozás után megfogant és utólag már teljesen máshogy fogom fel: rengeteget fejlődtem és érzelmileg is erősödtem a próbálkozós időszakban. Tökéletes az időzítés, még ha nem is így terveztem. 🤰☺️

2021. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!