Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem megy lombikra, aki...

Miért nem megy lombikra, aki nem esik teherbe természetesen? Mire várnak évekig a párok, ha annyira gyereket akarnak?

Figyelt kérdés

Majdnem napi szinte belefutok itt olyan kérdésekben, hogy mit lehet tenni, ha 2-3-5 éve nem jön a baba természetes úton, holott az alapvizsgálatok szerint nincs gond. Vagy hogy normális-e irigynek lenni másokra a terhességük miatt, miközben a kérdezőnél X éve nem akar természetes úton összejönni a gyerek.


Többször kérdeztük már automatikusan ilyen kérdésekkel, hogy volt kivizsgálás vagy inszemináció, esetleg lombik? Jah, az nem, mert nem akarnak különféle megmagyarázhatatlan okokból, nem, csak mert nem. Mert akkor vizsgálatra kell járni és megterhelő.


De nem értem, milyen csodára várnak 30 felett több évnyi hiábavaló próbálkozás után? Mert oké, mondjuk 23-24 évesen még belefér várni, de 33-34 évesen már nem. Vagy ha annyira azért ?mégsem akarnak gyereket, hogy bevállaljanak egy lombikot, akkor minek irigykednek másokra, akiknek van gyerekük?


Van ez a mondás, hogy egy nő két dologért tesz meg mindet, hogy legyen gyereke és hogy ne legyen. Én ezt igaznak tartom alapvetően, szerintem aki igazán, őszintén akar már egy gyereket, az leküzdeni a lombikkal kapcsolatos ellenérzéseit és inkább elviseli a procedúrát, semmint egyáltalán ne legyen gyereke.



2021. ápr. 8. 11:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Lehet hogy tévedek, de úgy érzem hogy te nem tudod hogy mivel jár egy lombik. Sokaknak megéri inkább várni még 1-2 évet.
2021. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
És neked mi a retkes lófütty közöd van ahhoz, hogy valaki azt mondja, ha jön, örülnek neki, de nem akarnak beavatkozást?
2021. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Tuti nem tudod, milyen anyagi vonzata van és milyen megerőltető a testnek az az iszonyatos hormonkezelés. Nézz utána, mennyi mellékhatása van, és utána ítélkezz!


Unokatestvérem és felesége a harmadik lombik próbálkozás után adták fel. +30 kg, kihullott a haja, és közel 4 millió forint.

Az eredmény, vagy nem tapadt meg, vagy később vetélt el.

2021. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Egy lombik iszonyú lórúgás hormonok terén, odavág úgy, hogy abban rövidebb és hosszabb távon is el lehet patkolni.


Emellett pszichésen is megterhelő, ezzel szembesülni kell, hogy "valami nem stimmel velünk". Marha jól elmagyarázom én is egy könnyen jött egészséges gyerekkel, hogy hogyan is kell kezelni lelkileg a meddőséget, vetéléseket... Csak épp minden empátiát nélkülöz.

2021. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
Én meg azt nem értem aki megy. Ga nem jön össze hát nem jön össze...
2021. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Én lombikosként megértelek.
2021. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát pasztmek. (A cifrábbakat képzeld ide.) A lombik, meg az azt megelőző eljárások rohadtul megterhelőek mind egészségileg, mind mentálisan, mind anyagilag. Alighanem fogalmad sincs róla, hogy egyáltalán milyen út vezet az első lombikos próbálkozásig. Kivizsgálások és gyógyszeres próbálkozások sora - máris néhány hatalmas rúgás a hormonháztartásnak. Ha állami támogatást akarsz, akkor előtte több alkalommal inszeminációval is próbálkozni kell még, ezeket is előkészítik hormonálisan, és simán elmegy velük egy év is. Anyagilag is húzós, hiába szónokolja a családbarát kormány, hogy teljesen ingyenesen meg lehet oldani. Nem lehet. A gyógyszereken felül a millióféle étrendkiegészítőről, diétáról nem is szólva. IR-diéta mellett gyereket akarni azt jelenti, hogy ránézel egy átlagos éttermi kínálatra, és az jut róla eszedbe, hogy ha itt rendelsz valamit, nem lehet gyereked. Szélsőséges? Logikátlan és abszurd? Teljesen az. Mentálisan is durván megterhelő a meddőség, én szépen növesztettem miatta egy középsúlyos depressziót, amivel aztán éveken keresztül heti rendszerességgel jártam a pszichológushoz. Azt sem fizeti ám ki senki, de nem is szenvedi végig helyettem más.

Nem álltunk neki a lombiknak, mert a lelki és mentális megterhelés miatt már nagyon rosszul volt a kapcsolatunk, és úgy döntöttünk, hogy inkább örökbefogadunk, de annak nincs semmi értelme, hogy a vér szerinti baba megfoganásáért feláldozzuk a kapcsolatunkat.

És akkor a végén még megemlítem a hozzád hasonló jóakaratú hülyéket, akik miatt külön felmegy az ember vérnyomása, pedig a stressz sem tesz jót a teherbeesési esélyeknek.

2021. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Akivel voltam ilyen viszonyban és elmondta


Mert fel kell dolgozni, elfogadni... valakinek sok idő ez

Pénzt gyűjteni.. támogatottan is horror.


Unokatesóméknak idő is..munkahelyen nem tolerálták az ilyen szintű hiányzást, az előzetes vizsgálatokhoz műtét is tartozott ( átjàrhatósági laparoszkópia)


Úgyh kívülállóként könnyű félvállról venni..

2021. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Két kolleganőn is végigcsinálta mellettem a lombikot, szóval felesleges feltételezni, hogy akinek nem volt lombikja, az semmit nem tud róla.


Természetesen megértem, hogy megterhelő folyamat, de ha nem jön a gyerek természetes úton X év után sem, akkor mit várnak ezek a kérdezők attól, ha megkérdezik, jogos-e az irigységük vagy lehetnek-e még maguktól terhesek?


Persze, lehetnek, van olyan, aki 20 év után lesz spontán terhes, de most erre fognak várni? Mi úgy indultunk neki, hogy ha 1-1, 5év után sem jön össze a baba, akkor megyünk lombikra, mert annyira akartunk gyereket, hogy inkább ez, mint a többévnyi várakozás. Az egyik fent említett kolleganőm pl. 5 évet várt, hiába, pedig elvileg semmi bajuk nem volt, most meg bánja, hogy nem ment hamarabb lombikra, mert így a koruk miatt már nem fér bele a nagycsalád, amit szerettek volna.

2021. ápr. 8. 12:53
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem olyan ismerős is van, ako azt mondta, hogy akkor nem lesz..


( több is)


Egyikük 3 év után inkább elindította az örökbefogadást... 2 helyen elzárkóznak attól is..



Az, hogy ismerünk olyat, aki átesett rajta nem jelenti azt, hogy tudjuk milyen..

Én is csak száraz tényeket tudok.



8.

2021. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!