Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem megy lombikra, aki...

Miért nem megy lombikra, aki nem esik teherbe természetesen? Mire várnak évekig a párok, ha annyira gyereket akarnak?

Figyelt kérdés

Majdnem napi szinte belefutok itt olyan kérdésekben, hogy mit lehet tenni, ha 2-3-5 éve nem jön a baba természetes úton, holott az alapvizsgálatok szerint nincs gond. Vagy hogy normális-e irigynek lenni másokra a terhességük miatt, miközben a kérdezőnél X éve nem akar természetes úton összejönni a gyerek.


Többször kérdeztük már automatikusan ilyen kérdésekkel, hogy volt kivizsgálás vagy inszemináció, esetleg lombik? Jah, az nem, mert nem akarnak különféle megmagyarázhatatlan okokból, nem, csak mert nem. Mert akkor vizsgálatra kell járni és megterhelő.


De nem értem, milyen csodára várnak 30 felett több évnyi hiábavaló próbálkozás után? Mert oké, mondjuk 23-24 évesen még belefér várni, de 33-34 évesen már nem. Vagy ha annyira azért ?mégsem akarnak gyereket, hogy bevállaljanak egy lombikot, akkor minek irigykednek másokra, akiknek van gyerekük?


Van ez a mondás, hogy egy nő két dologért tesz meg mindet, hogy legyen gyereke és hogy ne legyen. Én ezt igaznak tartom alapvetően, szerintem aki igazán, őszintén akar már egy gyereket, az leküzdeni a lombikkal kapcsolatos ellenérzéseit és inkább elviseli a procedúrát, semmint egyáltalán ne legyen gyereke.



2021. ápr. 8. 11:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van utolsó, nagyon jól írod...az előbbi hosszú regényembe pont ezt linkeltem be, amit a Ceizel Endre mondott a lombikról.
2021. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én még úgy is elmentem kivizsgálásra, hogy mikor a harmadikat terveztük a párommal, már volt 2 gyerekem. Mindkettő spontán sikerült 1 éven belül.

De mint kiderült, nem volt felesleges, mert átjárhatósági vizsgálaton kiderült, hogy a jobb oldali petevezetékem le van tapadva, nagy nyomással tudták megnyitni. Akkor már 1 éve próbálkoztunk, mindig azon az oldalon ért a pete. Az átjárhatósági utáni második hónapban teherbe estem. Most vagyok 28 hetes a kisfiunkkal 😊

Sokszor még az sem jelent semmit, ha van már gyerek..

2021. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki éli meg olyan könnyen a dolgokat,volt már olyan ismerősöm aki majdnem ott maradt a lombik miatt a kórházba. Olyan szinten túlstimulálták,hogy belső vérzése lett.. ha nem megy be a kórházba meg is halhatott volna. Egy cseppet sem veszélytelen az egész folyamat és le a kalappal aki végigcsinálja!

Sajnos mi is affelé haladunk,miközbe van már egy gyermekem spontán,de sajnos a 2.nem jön már 4 éve..

És nem egyszerű,maga az inszem is borzalmas,nem a beavatkozás hanem utána amit kiváltanak a hormonok..

A lombikot még nem tudom bevállaljam e.. Hozzáteszem nem találtak semmit mi a gond..

2021. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az lenne a legfontosabb, hogy feltárják a pontos akadályt és rendezzék a hormonokat stb ha azzal van gond.

Aztán mindenkinél fontos lenne mellé a rendszeres pszihológushoz járás is, hiszen lelki akadálya is lehet.

2021. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!