Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas az inzulinrezisztenciám...

Magas az inzulinrezisztenciám 140.Irt fel rá a nőgyógyászom merckformin xr 1000mgot.Babatervezésnél vagyunk tavaly június óta.Mennyi idő alatt hat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az attól függ leginkább, hogy-hogy állsz a diétával és a sporttal. Maga a gyógyszer nem fogja megoldani a problémát. Hiába szeded a gyógyszert ha nem figyelsz oda arra, hogy mit, mikor és mennyit eszel, és nem mozogsz. Én ugyan ezt a gyógyszert szedem csak 500mg-ot, szintén babát szeretnénk, de még szigorú diéta és sport mellett is vannak néha cukor kilengéseim, én 1,5 hónapja szedem a gyógyszert.
2021. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a gyógyszertől nem fog megoldódni, ha nem tartod a diétát és a sportot. Ha ezeket BECSÜLETTEL tartod, akkor fél év alatt a legtöbb általam ismert embernek sikerült. Beleértve magamat is.
2021. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2019-ben volt olyan, hogy nagy túlsúly, PCOS, és 120.perces értéknél 120 körüli inzulin.

Kaptam rá 500 mg merckformint, lefogytam 8 kg-ot, tartottam a diétát, sportot több hónapig mielőtt próbálkozni kezdtünk, 2020-ban. Semmi. Alternatív dolgokat is kipróbáltam már (keto, időszakos böjt, az utóbbi elég jól bejött). Baba szűk 1 évig nem sikerült, pedig az értékeim sokat javultak, 120 perces inzulinom már 30 körüli volt és cisztám se volt, ekkorra már -11kg-nál tartottam a sikertelenség ellenére.

Nőgyógyászról endokrin dokira váltottam emiatt, aki megtriplázta a dózisom, 1500 mg-ra, meg felírt egy adag étrendkiegészítőt is.

Őszintén megmondom, a diétát nem tartottam olyan szigorúan, de sportolni továbbra is sportoltam, és láss csodát a 2. hónapban az emelt dózis mellett összejött.


Magyarán: elég kiszámíthatatlan, egyénfüggő. Magasabb dózisnál szerintem jobb az esély, de abban is igazuk van a többieknek hogy érdemes az egészséges étkezésre (160g vagy minimum mediterrán diéta) és a sportra figyelni.

2021. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!