Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan működik a Kaáli Intézet...

Hogyan működik a Kaáli Intézetben a kivizsgálás? (Szeged)

Figyelt kérdés

3 év próbálkozásból 2 év alatt 3 habituális vetélés (ebből 1 vetélés, 1 vetélés+missed ab és 1 missed ab) után szeretném magamat/magunkat teljeskörűen kivizsgáltatni (20-as éveink legvégén járunk, mindketten gyermektelenek). Ezzel kapcsolatban szeretnék a Kaáli Intézethez fordulni. Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, leírná, hogyan működik? Csak bejelentkezek telefonon az első konzultációra vagy ehhez esetleg szükséges beutaló a klinikáról? Gondolom, érdemes vinni a korábbi leleteimet és vizsgálati eredményeimet. Úgy tudom, hogy egy éve ingyenesek az állami kézbe kerülő meddőségi klinikán történő kezelések (tudtommal a szegedi Kaáli is állami lett). Ez magában foglalja a konzultációkat, vizsgálatokat és a szükséges kezeléseket is? Vagy csak maguk a kezelések ingyenesek, és a konzultációkra, vizsgálatokra az oldalon feltüntetett árak érvényesek, vagy ezek csak az 5. sikertelen kezelés után lépnek életbe?

Körülbelül mennyi időt kell most várni, hogy elkezdődhessen az egész kivizsgálás (van-e most várólista), illetve utána kb mennyi idő (nyilván tudom, hogy a vizsgálatok számától is függ), míg eljut egy pár a konkrét kezelésig?


Elnézést a sok kérdés miatt, de tájékozatlan vagyok ezzel kapcsolatban, és úgy érzem sem a klinikai szakrendeléseken, sem a különféle magánrendeléseken nem jutunk egyről a kettőre (az alapvető vizsgálatok értékei nem mutattak nálam jelentős eltérést), fiatal(abb) korunk végett nem veszik komolyan a problémát.


Előre is köszönöm, ha válaszoltok, és kicsit segítetek tisztábban látni, hogy elinduljunk ezen az úton. Minden apró információt szívesen veszek! :)



2021. máj. 26. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Győribe járok! Kérj időpontot telefonon első konzultációra hivatkozva. Aztán oda majd minden eredményedet vigyed. Mindent elfognak mondani. Minden ingyenes. A gyógyszerek injekciók pedig pár száz forintok.

Én a győribe 5 hónapon keresztül minden áldott nap hívtam őket, annyian vannak és várnak oda.

Valami biztosan nem stimmel, ha ennyiszer vetélés volt. Ki fognak mindent vizsgálni. Mi 4 év küzdünk és sajnos a 3. évben jutottunk csak el a Kaáliig, amit bánok nagyon.

2021. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia!Lenyegeben 1-es mindent elmondott amit tudni kell.Annyi meg hogy sok vizsgalat lesz de valoszinu ki fog derulni mi a problema.Sok sikert!
2021. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Minden jót és sok sikert kívánok én is mindenkinek, aki velünk együtt küzd egy kis Életért, egyszer itt lesz! :)
2021. máj. 26. 17:49
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Én Áprilisban telefonáltam első konzultációra időpontot kérni és Augusztusra kaptunk. A telefonos asszisztens kedves volt, megkérdezte melyik orvoshoz szeretnénk kerülni, majd megadtam az email címemet és arra küldött pár dokumentumot, kérdéslistát a jelenlegi állapotunról, amit majd az augusztusi időpont előtt kell visszaküldeni minimum egy héttel. Az első konzultáció telefonos lesz, nem tudta megmondani, hogy hány órakor fog hìvni az orvos, csak a napot.
2021. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Én is kaptam már időpontot, igaz, 5 hónap múlvára... :/ de most már nem ezen fog múlni. Nekem is mondta az asszisztens hölgy, hogy küld dokumentumokat, de most újra megnéztem, és nem kaptam semmit :O az időpontkéréshez képest neked mikor küldték meg? Csak hogy várjak még, vagy inkább írjak/hívjam őket.
2021. máj. 30. 17:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt egyből utána küldik. Szerintem telefonálj rájuk.

1-es voltam.

2021. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, nekem is azonnal a telefonálás után küldték.
2021. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy off: Szegedre? Mi is a héten akarunk telefonálni, nagyon izgulok, de akkor rendesek? Ilyen sokára van időpont? Kitartást!
2021. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, akkor hívom őket. Igen, Szegedre. A hölgy nagyon kedves volt, akivel beszéltem, egyéb tapasztalatom még nincs, és igen, sajnos ilyen hosszú a várólista, bár már lehet, kicsit későn válaszolok (bocsi), mert gondolom, már ti is érdeklődtetek.
2021. jún. 11. 13:34
 10/13 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Nekem Szegedre nem kellett sokat várni, kb 1 hónapra kaptam időpontot az első telefonos konzultációra. A doktornő telefonban nagyon kedves, közvetlen volt, mehettem is, amint a ciklusom ovuláció körül volt. A recepción kedvesek voltak (bár hülyének néztek. Röviden: vittem minden leletet fénymásolva, időrendi sorrendben, viszont össze-vissza kavarták ott nekem, és az egyiket belekeverték az eredetibe, és azt mondták, hogy nincs meg. Az eeszt abban az egy órában nem működött természetesen, így az orvosom asszisztenset hivattak fel velem, hogy igazolja, hogy megvan a vizsgálat és negatív. Neki sem hitték el.) ezek után megvizsgáltak, kérdezni nem lehetett IR és PCOSsel kapcsolatban, valamint az érett tüszőm miatt közölte az orvos, hogy nekem azért nincs gyerekem, mert nem szeretem eléggé a férjemet. (6 sikertelen inszemináció, 3 év sikertelen próbálkozás) Kb sokkos állapotban hagytam el az intézetet, egy másik cégtől kaptunk időpontot 5 hónappal későbbre. Nettó 6 hónapot buktam sajnos, amit már nem kapok vissza.
2021. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!