Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek jó ötlet, hogy...

Szerintetek jó ötlet, hogy még fiatalon a férfiak spermabankba a nők petebankba helyezzék el az ondójukat, petesejtjüket, hogy később, amikor már gyermeket szeretnének, fiatal sperma illetve pete álljon rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Ennek a videónak a megtekintése közben jutott eszünkbe ez az ötlet

[link]

Mivel a gyermekvállalás ideje egyre inkább kitolódik sokszor már olyan idős korra, amikor nem egészségesek az ivarsejtek, így fiatal ivarsejtek állnának rendelkezésre a teherbeeséshez. Tehát úrfik, irány a spermabank!



2021. jún. 23. 04:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezek most is adott lehetőségek.
2021. jún. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baj nem lehet belőle, az biztos.
2021. jún. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Editke, az meg van, hogy a peteleszivas komoly beavatkozás, amit intenzív hormonkezeles előz meg?


Amugy honnan veszed ezeket az agyament kérdéseidet?

2021. jún. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

írtam, hogy a videót nézve jutott eszünkbe, amit ott be is linkeltem

szerintem a spermát minden pasi odahaza is lefagyaszthatná a frigóban, hogy későbbre legyen jó minőségű, a gyermekvállaláshoz, tudniillik

2021. jún. 23. 06:47
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

A pasiknak néhány naponta újratermelődik a spermium. A nőknek viszont annyi idős a petesejtjük ahány éves maga a nő.("A kutatók fiatal és idős egerek petesejtjeit vizsgálták, és kimutatták, hogy a kohezinszint a kor előrehaladtával csökkent." Forrás: [link] )

Pasik, felesleges a sperma bank.

2021. jún. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Huh, Hat finoman fogalmazok, de ritka idióta vagy. Ez a házi fagyasztás ötlet kb óvodás szint.
2021. jún. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6, elég rákeresni a korábbi kérdéseire. Nem százas.
2021. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A házi fagyasztás nem működne a spermánál, mert ahhoz sokkal speciálisabb körülmények kellenek, hogy életképes maradjon.


A nőknél pedig a komoly hormonkezelés miatt csak indokolt esetben csinálnak ilyet. Például ha valakinél a petesejtekre veszélyes kezelést kell csinálni, vagy ha korai menopauza várható. Utóbbira való hajlamot elvileg lehetne fiatal korban vérvétellel szűrni, sajnos rutinszerűen ezt nem vizsgálják.

2021. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Végülis még csak majdnem 10 éve dőlt meg az az elmélet, hogy annyi petesejttel gazdálkodsz, amennyivel megszülettél.


[link]

2021. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jó ötlet amúgy! Nem mindegy,hogy 30-40 évesen kell kínlódni,hogy valaki rendben legyen hormonálisan,de ne legyen elöregedve a petesejt is. És hát férfi oldalon is elég durván tud változni évek alatt a spermák minősége illetve száma is..

Amúgy mellesleg a férfiaknak 3 havonta cserélődik cucc.. ott is elég hosszú folyamat,ha valami nem jó és rendbe kell rakni..

Eléggé benne vagyok,mert én pl lombikozok.

Viszont egy szuper embrió még kevés egy terhességhez.. ahhoz a szervezetnek is jól kell működnie,hogy befogadja és ugyanúgy kell a hormon rásegítés.

2021. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!